Trwa ładowanie...

Wandale zdemolowali wystawę o II wojnie światowej. "Na środku dziury od kopnięcia"

Fragmenty ekspozycji leżą na ziemi.

Wandale zdemolowali wystawę o II wojnie światowej. "Na środku dziury od kopnięcia"
d2c6i6o
d2c6i6o

Dziury w tablicach, fragmenty porozrzucane na ziemi. Tak wygląda wystawa poświęcona drugiej wojnie światowej znajdująca się w parku w pobliżu placu Narutowicza w Warszawie. – Pamięć uczczona – ironizuje autorka zdjęcia.

Fotografia pojawiła się dzisiaj w jednej grup na Facebooku stworzonej przez mieszkańców Ochoty. Na poszczególnych tablicach wystawy widać napisy "Obrona Wybrzeża" czy "Bitwa nad Bzurą", a pod nimi ogromne dziury. Fragmenty ekspozycji leżą na ziemi. - W większości plansz są dziury na środku takie od uderzenia lub kopnięcia - mówi pani Angelika, autorka zdjęcia.

Przypuszcza, że wystawę zdemolowano najprawdopodobniej dzisiaj w nocy lub nad ranem. - Wczoraj wieczorem, jak szłam z psem, jeszcze była cała – tłumaczy. Nie wie, kto mógł dokonać takich zniszczeń. - Sądzę, że to zwykły wandalizm podszyty głupotą i alkoholem. Ktoś szedł pijany i pomyślał, że będzie fajnie jak uderzy z pięści w sam środek. Nie sądzę, żeby ktoś ideologiczne chciał pozbyć się wystawy z placu.

Skontaktowaliśmy się ze stołeczną policją. - Policja na razie nie odnotowała żadnego zgłoszenia w tej sprawie - powiedziała Ewa Sitkiewicz z zespołu prasowego.

d2c6i6o

Do podobnego incydentu doszło wczoraj we Wrocławiu. Na rynku nieznani sprawcy do zdjęć z wystawy poświęconej Solidarności dorysowali Gwiazdy Dawida.

Wrocławski Rynek. Wystawa o dolnośląskiej Solidarności. Smutne bardzo.

— Paweł Sawicki (@pawel_sawicki)

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Remont torów kolejowych do Grodziska. "Komunikacyjny horror"

d2c6i6o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c6i6o
Więcej tematów