Trwa ładowanie...

W weekend warto wybrać się na Pragę. Masa atrakcji!

Co nas czeka po prawej stronie Wisły? Przeczytajcie

W weekend warto wybrać się na Pragę. Masa atrakcji!
d2q0mlv
d2q0mlv

Ponad 40 miejsc imprezowych na Nocy Pragi i 6 stref kulturalnych w Strefie Konesera. W ten weekend będzie co robić na Pradze Północ.

Strefa Konesera

W sobotę 19 września prascy artyści, animatorzy kultury oraz przedsiębiorcy zapraszają do Centrum Praskiego Koneser przy Ząbkowskiej. Powstanie tam Strefa Konesera – miejsce skupiające kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych.

Punktualnie o godzinie 12:00 ruszy Festiwal Polskiego Wina i Cydru. To doskonała okazja, żeby posmakować finezyjnych trunków rodzimej produkcji oraz dowiedzieć się, jak i z czym je podawać. Wyrafinowane dodatki – dojrzewające sery i mięsa – oraz inne oryginalne potrawy serwować będą najlepsze warszawskie foodtrucki. Równolegle artyści rękodzielnicy rozpoczną prezentację swoich najciekawszych dzieł. W Strefie Hand Made będzie można obejrzeć i kupić ręcznie robioną biżuterię, zabawki, domowe dekoracje, elementy garderoby oraz obrazy. Strefa Konesera to gratka również dla miłośników literatury i muzyki dostępnych w przystępnych cenach – w ramach święta na terenie dawnej Wytwórni Wódek odbędą się targi książki i płyt winylowych.

Najbliższa sobota będzie też okazją do obcowania z muzyką i sztuką na żywo. Od godziny 15:00 w Strefie Muzyki zagrają Ciepły Wieczór, Joanna Vorbrodt, Loopus Duo oraz Helsinki. Na scenie pojawi się także Teatr Improwizowany Hofesinka GRY-PSUJE. Wieczorem, po godzinie 21:00 organizatorzy święta zaproszą na otwarty jam session. W ciągu dnia nie zabraknie interdyscyplinarnych aktywności przygotowanych przez praskich artystów. W zabytkowych wnętrzach dawnej Wytwórni Wódek oraz w plenerze zaprezentują się performerzy i fotograficy. Aleksandra Ignasiak w ramach „Odszarzania Konesera” da początek nowemu Centrum Praskiemu Koneser. Razem z uczestnikami święta pokoloruje elementy najbliższego otoczenia: kałuże, wgłębienia w chodnikach, bruzdy w asfalcie. Specjalną atrakcją będzie kameralny koncert Czesława Mozila. Pełen program znajdziecie tutaj .

d2q0mlv

Noc Pragi na Ząbkowskiej

- W tym roku święto będzie miało nieco inną organizację - mówi WawaLove.pl Bielińska-Jacewicz z Urzędu dzielnicy Praga Północ. - Scena główna stanie tyłem do ulicy Targowej, a publiczność będzie miała więcej miejsca, bowiem Ząbkowska będzie zamknięta aż do Markowskiej - wyjaśnia rzeczniczka. Dopiero za skrzyżowaniem z Brzeską zaczną się stoiska promocyjne. Wyłączony z ruchu będzie jeden pas ruchu. - Ząbkowska ma być strefą bez alkoholu z wyjątkiem ogródków kawiarnianych - podkreśla rzeczniczka i dodaje, że alkohol i handel będzie się odbywał w specjalnej strefie zamkniętej, na odcinku Brzeskiej w stronę Białostockiej.

Druga część imprezy odbywać się będzie na zamkniętej aż do Kijowskiej ulicy Brzeskiej, gdzie pod nr 16 będzie scena alternatywna zarządzana przez Jacka Schmidta. Będzie to głównie zakątek młodzieżowy, gdzie usłyszymy hip-hop i realizacje 4For Street. - Atrakcji będzie więcej - zachęca Bielińska-Jacewicz. Na scenie głównej wystąpią m.in. Czessbend, Jan Pietrzak, Kapela Staśka Wielanka, Mig, Kasia Popowska oraz Oddział Zamknięty. Pełen program znajdziecie tutaj .

Nie tylko Ząbkowska

Pozostała część Pragi również będzie otwarta dla gości. Na ul. Stalowej będzie można zwiedzić obie galerie sztuki: Pragalerię i Stalową, pobawić się w To Się Wytnie, Szynku Praskim lub Bandzie Inteligentów. Poza tym Dom Kultury na Dąbrowszczaków przygotował nocne warsztaty, Galeria Szuflada na Kawęczyńskiej zaprasza na komediowy monodram,, a w kinie Praha spotkać się będzie można z twórcami filmu "Karbala". Poza tym wiele wystawy, pokazy i zajęcia dla dzieci.
Tej nocy Praga nie śpi. Dołączcie!

d2q0mlv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q0mlv
Więcej tematów