Trwa ładowanie...

W Warszawie skarbnik zarabia więcej niż prezydent

Najwyższa miesięczna pensja w stołecznym urzędzie to blisko 20 tys. zł

W Warszawie skarbnik zarabia więcej niż prezydent
d1irh5x
d1irh5x

W urzędach gmin w największych miastach w Polsce skarbnicy są najlepiej wynagradzanymi pracownikami. Z ankiety Serwisu Samorządowego PAP wynika, że w Warszawie pensja skarbnika przekracza nawet wynagrodzenie prezydenta miasta - dowiadujemy się z rozgłośni radiowej RDC .

W Warszawie skarbnik jest jedną z 34 osób, które zarabiają więcej niż Hanna Gronkiewicz- Waltz . Najwyższa miesięczna pensja w stołecznym urzędzie to blisko 20 tys. zł, prezydent zarabia nieco ponad 12 tys. zł. Ratusz jednak nie ujawnia, kto zarabia najwięcej.

d1irh5x

Z kolei w sektorze prywatnym stawki finansistów na kierowniczych stanowiskach są jeszcze wyższe. Według danych firmy ManpowerGroup praca w branży finansowo-księgowej staje się coraz bardziej wymagająca. Oczekiwania wobec kandydatów są wysokie, ale jednocześnie stawki są satysfakcjonujące. Osoby na stanowiskach księgowych zarabiają od 6 tys. zł do 10 tys. zł brutto. W przypadku pracowników działów kontrolingu wynagrodzenie waha się między 8 tys. a 12 tys. zł brutto. Dyrektorzy finansowi otrzymują wynagrodzenia w wysokości od 25 tys. zł brutto wzwyż.

d1irh5x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1irh5x
Więcej tematów