Trwa ładowanie...

W Warszawie działa już pierwszy w Polsce bankomat Bitcoin

Maszyna znajduje się w Ambasadzie Bitcoin w Śródmieściu

W Warszawie działa już pierwszy w Polsce bankomat Bitcoin
d2kov6t
d2kov6t

Pierwszy w kraju bankomat, w którym zakupić można Bitcoiny, zaczął oficjalnie działać we wtorek 27 maja 2014 roku. Urządzenie pośredniczy w zakupie waluty z giełdy Bitstamp. Kurs Bitcoin aktualizowany jest w czasie rzeczywistym.

Bitcoin - to pierwsza tak powszechnie używana kryptowaluta wprowadzona do obiegu w internecie w 2009 roku. Jest oparta o prawa matematyczne, nie posiada banku centralnego, a jej kurs jest ustalany przez rynek. "Bitmonetami" można płacić na wielu polskich i zagranicznych stronach (więcej: bitcoin.pl ).

ATM Lamassu została postawiona w Ambasadzie Bitcoin przy ulicy Kruczej 46. Jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. Docelowo ma funkcjonować całodobowo.

Kolejny bankomat z Bitcoinami ma stanąć w Warszawie jeszcze w tym tygodniu. W Polsce do końca tego roku pojawi się w sumie ok. 30 "wpłatomatów” i “bitcoinomatów” - a więc maszyn sprzedających i kupujących Bitcoiny.

d2kov6t

Pierwszy na świecie bankomat wypłacający walutę Bitcoin został uruchomiony 29 października 2013 roku w Vancouver w Kanadzie. Kolejne pojawiły się w wielu krajach na świecie, m.in. w USA, Izraelu, na Tajwanie, w Australii, Niemczech, Czechach i Irlandii.

d2kov6t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kov6t
Więcej tematów