Trwa ładowanie...

W sobotę startuje służewiecki sezon wyścigów konnych

W tym roku Wielka Warszawska odbędzie się po raz setny!

W sobotę startuje służewiecki sezon wyścigów konnych
d2w7tgc
d2w7tgc

Warszawski tor wyścigowy będzie areną dla wyścigów konnychod kwietnia do listopada. Od wiosny do jesieni, w prawie każdy weekend odbędzie się po 8-10 gonitw dziennie. Dominować będą płaskie wyścigi koni pełnej krwi angielskiej i koni czystej krwi arabskiej. Sezon uzupełniają widowiskowe gonitwy płotowe i kłusaków francuskich. W tym roku do zawodów zgłoszono 1239 koni. Zawodnicy mają o co walczyć - łączna pula nagród to 8,9 mln zł.

Otwarcie Sezonu nastąpi 27 kwietnia. 7 lipca warto przybyć na tor wyścigowy, aby obejrzeć zmagania o Nagrodę Derby, a 25 sierpnia - na unikatowy w skali światowej Międzynarodowy Dzień Arabski. Kultowa Wielka Warszawska odbędzie się 29 września) - w tym roku rozegrana będzie po raz setny.

Służewiecki tor cieszy się coraz większą popularnością. W zeszłym roku podczas Wielkiej Warszawskiej kibicowało ponad 12 tys. osób. Ruszyły już pierwsze inwestycje, które mają odwiedzającym zapewnić większy komfort. Planuje się przeznaczyć 10 mln zł na remont Trybuny Środkowej. Po Wielkiej Warszawskiej wyremontowana zostanie również pierwsza trybuna. *Oznacza to, że w przyszłym roku tor będzie gotowy do przyjęcia większej liczby osób, niż obecnie. *

d2w7tgc
d2w7tgc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w7tgc
Więcej tematów