RegionalneWarszawaW sobotę piknik na Szembeku

W sobotę piknik na Szembeku

Impreza w ramach projektu WITRYNA:GROCHÓW. Będzie moc atrakcji!

W sobotę piknik na Szembeku

Piknik „Witryna: Grochów” to święto lokalnych organizacji pozarządowych, miejskich aktywistów i gastronomii na Grochowie. Warto wpaść, aby zobaczyć wystawę archiwalnych fotografii mieszkańców, dowiedzieć się, jak działają lokalne miejsca i organizacje pozarządowe, zwiedzić Grochów szlakiem QR kodów i posmakować dzielnicy.

Co będzie się działo? *Chcąc przede wszystkim podziękować mieszkańcom za dotychczas przekazane zdjęcia organizatorzy projektu „Witryna: Grochów” zapraszają na wernisaż wystawy wybranych zdjęć ze zbioru „witryny: Grochów”. Niektóre fotografie, będzie można odkryć w zaułkach bram i na ścianach kamienic za pośrednictwem umieszczonych tam QR kodów. Oprócz tego odbędą się *Targi Lokalnych Przedsiębiorców, kiermasz produktów i usług gastronomicznych oraz kulturalnych m.in.: klubokawiarnia Kicia Kocia , U Krawca Cafe, Eat It, Koza Cafe, Antykwariat Grochowski. Do tego możemy liczyć na liczne warsztaty: poznaj organizacje pozarządowe zajmujące się tematem historii i tożsamości lokalnej na Grochowie. Na stoiskach będą czekały bezpłatne zajęcia artystyczne, konkursy, plenerowe studio i konsultacje fotograficzne, pokazy zdjęć, gry, ciekawe dyskusje i wiele innych atrakcji!

Szczegóły:

12:30-13:10 – CZYTANIE książki „Mowa Grochowa
Przemysław Śmiech (stanowisko Montowni Dźwięku)
Przemysław Śmiech jest scenarzystą, instruktorem teatralnym i grochowiakiem. Pisze "wiechem" - gwarą warszawską inspirowaną językiem opowiadań i powieści Stefana Wiecheckiego.

13:15-14:00 – POKAZ archiwalnych zdjęć i prelekcja dotycząca historii kibucu Grochów- „Kibuc Grochów”/ Stowarzyszenie im. Szymona An-skiego (namiot centralny). Będzie można posłuchać, jak wyglądało życie grochowskich kibucników, obejrzeć archiwalne zdjęcia z kibucu, nauczyć się pisania hebrajskich liter oraz dowiedzieć się, czym był ruch chalucowy.

13.30-15.30 - Pracownia Muzyczna MONTOWNIA DŹWIĘKU zaprasza na „Dzień Otwartego Ucha”. Chcemy dać się poznać z najlepszej, muzycznej strony, dlatego wychodzimy spotkać się z Wami w grochowskim plenerze. Nie może Ciebie zabraknąć! W programie m.in. animacje muzyczne przy pianinie dla przedszkolaków.

14:15-15:00 – WYKŁAD o historii Grochowa / Tomasz Jarosz, twoja-praga.pl (namiot centralny)

15:00 -15:30 - „Dźwiękowisko”- relaksujący SEANS dźwiękowy dla dzieci od lat 7 i ich rodziców, (ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: info@montowniadzwieku.

15:15-16:00 - WARSZTAT „Moja okolica Szembek”/ Stowarzyszenie Badawczo - Animacyjne Flâneur
(namiot centralny). My wiemy, że Grochów jest fajny. Teraz ty możesz przekonać o tym innych. Masz swoje ulubione miejsce w okolicy placu Szembeka? Wiesz, które miejsca są najciekawsze, a w których lepiej się nie pojawiać? A może znasz miejsca, które są niedoceniane lub zapomniane? Podziel się swoją wiedzą lub dowiedz się więcej na temat terenu wokół placu! Przyjdź na warsztat i pomóż nam stworzyć mapę ważnych miejsc okolicy placu Szembeka.

16:10-17:00 – spacer szlakiem QR kodów umieszczonych w ramach projektu „Witryna: Grochów” w przestrzeni Pragi-Południe. Ta część wystawy pokaże przede wszystkim przemiany, jakim ulegała dzielnica na przestrzeni dziesięcioleci: jak wybrane miejsca wyglądały kiedyś, a jak dziś.

Przez cały czas trwania pikniku będzie się odbywał warsztat fotograficzny „Witryna: Grochów”. Masz w domu pudełka ze starymi rodzinnymi zdjęciami Grochowa, z którymi nie wiesz co zrobić? Przynieś je na nasz piknik. Pokażemy Ci co mogą kryć domowe archiwa i jak bardzo mogą być cenne. Wspólnie przyjrzymy się i udzielimy porad, co zrobić, żeby stare zdjęcia przetrwały jak najdłużej.
„Witryna: Grochów” – pokaz slajdów.

PACA40
W namiocie Centrum Społecznego PACA40 przez cały czas trwania pikniku będzie można także zagrać w retro-planszówki i zrobić sobie pamiątkowe przypinki.

Czytelnia uliczna – prezentacja działalności Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Rumla w Dzielnicy Praga-Południe

Antykwariat Grochowski – kup ciekawą książkę z największego antykwariatu po prawej stronie Wisły.

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)