Trwa ładowanie...

W siedmiu pobili w autobusie obywatela Mali. Usłyszeli zarzuty

Mężczyźni zostali aresztowani tymczasowo na okres 3 miesięcy

W siedmiu pobili w autobusie obywatela Mali. Usłyszeli zarzuty
d2662g5
d2662g5

Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom podejrzanym o pobicie obywatela Mali. 17-letni Patryk G., 21-letni Paweł Ł., 32-letni Sebastian K., 24-letni Mariusz O., 19-letni Marcin G. i 23-letni Michał M. usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło ok. miesiąca temu, na warszawskiej Woli. Obywatel Mali chciał wejść do autobusu linii 109, którym podróżowali podejrzani mężczyźni. Około godziny 17.00 policjanci zgłoszeniu o pobiciu. Na miejscu ustalono, że gdy pokrzywdzony wszedł do pojazdu, na jego widok zareagowała agresywnie grupa mężczyzn. - Wyzywali go publicznie z uwagi na jego przynależność narodowościową w obecności innych pasażerów - relacjonują policjanci.

Sprawcy wypchnęli pokrzywdzonego z autobusu , a następnie bili go i kopali po całym ciele. Wezwana karetka pogotowia zabrała pokrzywdzonego do szpitala, sprawcy uciekli.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce przeprowadzili oględziny, śledczy zabezpieczyli nagrania z monitoringu, ustalili i przesłuchali świadków zdarzenia, sporządzili przy udziale biegłego z zakresu badań antroposkopijnych portret pamięciowy jednego z nich oraz rozpoczęli ustalenie grupy osób odpowiedzialnych za ten czyn.

Pierwszy z podejrzanych mężczyzn 20-letni Cezary K. wpadł już po kilku dniach od zdarzenia. Niedługo po nim kolejne osoby zostały wytypowane i zatrzymane - 17-letni Patryk G., 21-letni Paweł Ł., 32-letni Sebastian K., 24-letni Mariusz O., 19-letni Marcin G. i 23-letni Michał M.

d2662g5

Mężczyzn przekazano do prokuratury. Tam usłyszeli oni zarzut dotyczący pobicia na tle narodowościowym o charakterze chuligańskim. Decyzją sądu cała siódemka została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy.

Przestępstwo na tle dyskryminacji zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

d2662g5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2662g5
Więcej tematów