Trwa ładowanie...

W Rembertowie powstał psi cmentarz

Nielegalnie. Czy w stolicy powinno powstać takie miejsce?

W Rembertowie powstał psi cmentarz
d1ibmgr
d1ibmgr

W rembertowskim lesie pojawił się nielegalny psi cmentarz. - czytamy na fanpejdżu Rembertów Bezpośrednio. Czy jest to sygnał, że warszawskie władze powinny pomyśleć o legalnym cmentarzysku dla zwierząt w najbliższej okolicy miasta?

Najbliższy cmentarz dla zwierzaków znajduje się pod Warszawą, w miejscowości Konik Nowy. Nazywa się Psi Los, powstał w 1991 roku i był wówczas pierwszym takim miejscem w Polsce. Obecnie liczy około 10 tysięcy kwater. Zwierzęta chowane są w swoich ulubionych kocykach lub ubrankach, ale nie w trumienkach. Mają swoje groby, tabliczki z imionami i numerem kwatery. Pochówek nie jest tani. Zwierzę które ważyło do 20 kg zostanie pochowane za 250 zł, natomiast powyżej 20 kg - 350 zł. Jest także opłata pielęgnacyjna, roczna. Wynosi ok. 70 zł. Jak długo będziemy ją płacić, tak długo grób będzie utrzymywany.

- Zainteresowanie jest ogromne - mówi nam właścicielka cmentarza. - Coraz mniej ludzi decyduje się na utylizację swojego pupila. Ludzie bardzo silniej przywiązują się do swoich zwierząt - dodaje. Zazwyczaj jest tak, że właściciele zostawiają zwierzę w lecznicy, w której odeszło, a resztą zajmują się pracownicy danego ośrodka dla zwierząt. Zwierzę jest utylizowane. Część właścicieli chowa swoje zwierzęta w parku lub lesie. Nielegalnie - przepisy wyraźnie tego zabraniają. Niektórzy chcą zmienić tę sytuację.

d1ibmgr

- Niech się znajdzie kawałek ziemi na takie przedsięwzięcie. - napisał pod informacją o cmentarzu jeden z komentujących, - W końcu nasi czworonodzy to członkowie rodziny. Im też należy się godny pochówek, niekoniecznie w rowie pod płotem.

Przyjmuje się, że w Warszawie żyje kilkaset tysięcy zwierząt, jednak jest to niepoliczalne, bowiem większość ludzi nie płaci podatków za zwierzę, nie zgłasza faktu ich posiadania nigdzie. Szacuje się, że samych psów może być nawet 200 tysięcy.Czy cmentarz dla zwierząt jest potrzebny? Czy takie miejsce powinno powstać w stolicy lub jej najbliższej okolicy?

d1ibmgr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ibmgr
Więcej tematów