Trwa ładowanie...

W ratuszu powstanie Warszawska Rada Seniorów

Będzie składała się z 26 osób

W ratuszu powstanie Warszawska Rada Seniorów
d3onplx
d3onplx

We wrześniu powołani zostaną członkowie Warszawskiej Rady Seniorów.* Będzie składała się z 26 osób,* w tym przedstawicieli dzielnicowych rad seniorów, Komisji Dialogu Społecznego ds. Osób Starszych i Kombatantów oraz Komisji Dialogu Społecznego ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku, a także członków rady miasta i przedstawiciela prezydenta Warszawy.

Czy seniorzy odnajdą się w specjalnie dla nich powołanej radzie? Myślę, że będą bardziej aktywni, niż większość „zwykłych” radnych miasta– mówi jeden z warszawskich rajców.

Rada będzie pełnić funkcję konsultacyjną, doradczą i inicjatywną. Wśród jej zadań znajdą się m.in.: wspieranie procesów konsultacyjnych wzmacniających zaangażowanie obywatelskie seniorów, rozpowszechnianie aktualnych informacji o ważnych sprawach dla seniorów wśród środowisk seniorskich, inicjowanie działań na rzecz seniorów i dialogu międzypokoleniowego, inspirowanie działań na rzecz rozpoznawania i diagnozowania potrzeb seniorów czy opiniowanie projektów aktów wydawanych przez organy m.st. Warszawy dotyczących spraw ważnych dla seniorów.

d3onplx

Członkowie rady będą też współpracować z urzędem miasta przy monitorowaniu Programu „Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020 oraz współpracować z dzielnicowymi radami seniorów, instytucjami i innymi podmiotami w zakresie monitorowania i rozwiązywania problemów seniorów”. W planach jest też podejmowanie działań mających na celu powoływanie rzeczników mieszkańców domów pomocy społecznej.

Powstaną także dzielnicowe rady seniorów, w skład których wchodzić będzie od 4 do 13 przedstawicieli mieszkańców dzielnicy oraz przedstawiciele radnych i burmistrza.
Czy to dobry pomysł? Co myślicie na ten temat?
d3onplx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3onplx
Więcej tematów