Trwa ładowanie...

W przyszłym roku remont Miodowej. Startują konsultacje

Zarząd Dróg Miejskich chce zapytać warszawiaków o preferowany wariant zmian.

W przyszłym roku remont Miodowej. Startują konsultacje
d33zvxc
d33zvxc

Mieszkańcy stolicy do 16 września będą mieli okazję wypowiedzieć się na temat szczegółów generalnej modernizacji Miodowej. Już w przyszłym roku stanie się ona elegancką ulicą, z wymienioną nawierzchnią oraz nowymi chodnikami. W związku z planowanym zakresem robót , Zarząd Dróg Miejskich zamierza skonsultować charakter prac z warszawiakami. Przygotował dwa warianty proponowanych zmian.

Pierwszy zakłada minimalne korekty w zakresie przestrzeni, w tym np. zwężenie jezdni oraz ograniczenie miejsc parkingowych, na rzecz poszerzenia chodników w niektórych miejscach. Miałyby również zostać posadzone niewielkie drzewa .

Wariant nr 2 to większe zmiany w organizacji ruchu. Jezdnia także zostałaby zwężona, a istniejące pasy dla rowerów zlikwidowane. Co za tym idzie, możliwe byłoby poszerzenie chodników, bez konieczności usuwania miejsc parkingowych. Dodatkowo wariant przewiduje więcej miejsca na zieleń oraz małą architekturę.

Oba warianty zakładają wymianę nawierzchni jezdni, chodników oraz oświetlenia (na zabytkowe pastorały). Szczegóły dostępne są na tej stronie. W ramach konsultacji odbędą się spacery spod kolumny Zygmunta połączone ze spotkaniami dyskusyjnymi. Debaty odbędą się w sali konferencyjnej Muzeum Ordynariatu Polowego, a do wyboru są dwa terminy: 5 września br. (spacer o godz. 10:00, spotkanie w godz. 11:00-13:00) oraz 9 września (spacer o godz. 17:00, spotkanie w godz. 18:00-20:00).

d33zvxc

Mieszkańcy mogą się wypowiedzieć w sprawie remontu w terenowym punkcie konsultacyjnym na skwerze nad tunelem Trasy W-Z: 27 sierpnia (czwartek) lub 7 września (poniedziałek), w godz. 15:00-18:00. Wszelkie uwagi można również bieżąco przesyłać pod adres: miodowa@zdm.waw.pl

Przeczytajcie też: Zaginął Tomasz Justyński

d33zvxc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33zvxc
Więcej tematów