Trwa ładowanie...

W poniedziałek noc spadajacych gwiazd

W nocy z 12 na 13 sierpnia przypada maksimum Perseidów - jednego z najbardziej znanych rojów meteorów. Można ich wtedy zobaczyć ok. 100 na godzinę!

W poniedziałek noc spadajacych gwiazd
d2ye9qu
d2ye9qu

Obserwacje meteorów należą do najprostszych obserwacji astronomicznych. Nie trzeba mieć żadnej fachowej wiedzy ani drogiego sprzętu. Wystarczy położyć się wygodnie na kocu lub leżaku i cierpliwie wpatrywać się w niebo - najlepiej w kierunku wschodnim lub po prostu do góry.

W poniedziałkowy wieczór odbędzie się wspólne oglądanie meteorów w Parku Odkrywców Centrum Nauki Kopernik. W tym celu zostaną wystawione teleskopy i wygaszone wszystkie światła, które mogłyby przeszkadzać. Obserw*acje zapowiadają się fantastycznie. Wyłączone zostaną światła nie tylko w CNK, ale także Mostu Świętokrzyskiego i Stadionu Narodowego -*specjalnie dla miłośników astronomii!

UWAGA - Obserwacje odbędą się wyłącznie w przypadku bezchmurnego nieba. Decydujący raport pogodowy podany zostanie najpóźniej w poniedziałek o 20:00 - * TUTAJ*. Prognozy są podobno bardzo optymistyczne.

d2ye9qu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ye9qu
Więcej tematów