Trwa ładowanie...

Vlepvnet otwiera ogród na Hożej

Zapraszamy w sobotę na inaugurację ogrodu przy galerii V9. Jest to przestrzeń z drzewami, dotąd skrywająca swoją magię za żelazną bramą, wciśnięta w kąt podwórka przy ul. Hożej 9

Vlepvnet otwiera ogród na Hożej
d4n1xu7
d4n1xu7

Ogród będzie działał przez całe wakacje, a jak się uda to jeszcze dłużej. Zielona oaza w betonowej przestrzeni ulicy Hożej gościć będzie wszystkich spragnionych namiastka przyrody w centrum Śródmieścia.

Lubimy przywracać do życia zapomniane miejsca Warszawy, obojętnie mijane przez ludzi, którzy nie dostrzegają piękna i potencjału swojej okolicy. Właśnie taki jest ten ogród: piękny, naturalny i zapomniany, niewykorzystany i zamknięty za bramą. Chcemy go otworzyć, ożywić i zaprosić wszystkich, którzy lubią degustować miasto w nietypowych zakątkach. Zależy nam by podwórko przy Hożej 9 przestało być parkingiem i zamieniło się w miejsce animacji społecznych – mówią artyści z V9 i Vlepvnetu.

W ogrodzie będzie można poleniuchować, delektując się schłodzonymi napojami i różnymi smakołykami, a przy tym kontemplować sztukę i brać udział w atrakcjach artystycznych przygotowanych przez Vlepvnet i galerię V9. Na kawałku łona natury będą odbywać się pokazy wyselekcjonowanych filmów z różnych epok światowego kina, kameralne koncerty, warsztaty streetartowe i spotkania z artystami sztuki ulicy. W ogrodzie będzie również dostęp do WiFi.

W ramach inauguracji ogrodu w najbliższą sobotę, 20 lipca odbędzie się jam session. Każdy będzie mógł brać udział w improwizacji muzycznej. Głównym instrumentem będzie Kaossilator, zabawka na miarę naszych czasów, która pozwala każdemu tworzyć muzykę. W małym pudełku mieści się zgrzytający chaos elektrycznych dźwięków, który uwalniany jest jednym palcem (obojętnie którym!). Dzięki dotykowemu panelowi X/Y można kontrolować przepływ 150 dźwięcznych barw, samplując, loop-ując i dekomponując ile dusza zapragnie. Nie trzeba być profesjonalistą, żeby poczuć wyzwolenie muzycznego potencjału, drzemiącego w każdej człowieczej duszy.

d4n1xu7

Gwoździem programu będzie wieczorny koncert (live act) do niemego filmu „The Golem” z 1920 roku. Jeżeli chcecie stworzyć do niego dźwiękową narrację to serdecznie zapraszamy do naszej nowej przestrzeni, zielonego „ogrodu botanicznego”.Rozgrzany grill przyciągnie smakoszy dobrego biwakowego jedzenia, a zimne napoje schłodzą gorące organizmy. Przekąski na ruszt mile widziane. Tak samo instrumenty i grające zabawki zabierajcie ze sobą.

Z kolei 27 lipca odbędzie się pokaz filmu pt. „Alicja w Krainie Czarów”, również w wersji niemej.

Ogród galerii V9 przy ul. Hożej 9 ( MAPA )

20 lipca - otwarcie ogrodu, godz. 16:00 – 22:00. Rozpoczęcie seansu „The Golem” z muzyką na żywo o godz. 20:30

d4n1xu7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n1xu7
Więcej tematów