Trwa ładowanie...

Uniwersytet Warszawski wydłuża rok akademicki. Koniec zajęć dopiero w sierpniu

Uniwersytet Warszawski z powodu epidemii koronawirusa zmienił kalendarz roku akademickiego. Zajęcia nie zakończą się, jak wcześniej zakładano, 10 czerwca.

Uniwersytet Warszawski wydłuża rok akademicki. Koniec zajęć dopiero w sierpniuŹródło: PAP
d1fo86k
d1fo86k

Wydłużenie okresu trwania dotyczy tylko tych zajęć, których program nie będzie mógł być zrealizowany wcześniej. Zajęcia zakończą się 2 sierpnia.

- To wiadomość dla osób, które na przykład mają w programie studiów zajęcia terenowe, wyjazdy terenowe, zajęcia laboratoryjne. Tych zajęć siłą rzeczy nie da się robić zdalnie, a są one częścią programu studiów, dlatego te zajęcia będą się odbywać w późniejszych terminach - powiedziała Radiu Kolor rzeczniczka Uniwersytetu Warszawskiego Anna Korzekwa-Józefowicz.

Sesja egzaminacyjna będzie podzielona na trzy bloki. Pierwszy blok rozpocznie się 15 czerwca, ostatni 3 sierpnia.

Koronawirus. Warszawa. Rekrutacja w późniejszym terminie

Uczelnia jest przygotowana także na rekrutację w późniejszym terminie. Matury będą przeprowadzone w czerwcu. Władze UW zakładają, że rekrutacja byłaby przeprowadzona pod koniec sierpnia i we wrześniu. Wówczas zajęcia mogłyby ruszyć 1 października.

d1fo86k

Problem pojawia się w przypadku tych, którzy będą musieli poprawić maturę. Wyniki powtórzonych egzaminów byłyby ogłoszone dopiero pod koniec września lub na początku października. Oznacza to, że takie osoby nie mogłyby uczestniczyć w rekrutacji.

Uniwersytet Warszawski rozważa w takiej sytuacji m.in. rekrutację wariantową. Kandydaci z tury poprawkowej rozpoczynaliby studia w lutym. W tej sprawie nie zapadły jednak jeszcze żadne decyzje.

Źródło: Radio Kolor

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1fo86k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fo86k
Więcej tematów