Trwa ładowanie...

Trzy ulice do remontu. Kolejne utrudnienia w ruchu

Prace rozpoczną się w najbliższy weekend.

Trzy ulice do remontu. Kolejne utrudnienia w ruchu
d1m0oi5
d1m0oi5

Ulica Okopowa, Trakt Brzeski i rtm. W. Pileckiego w najbliższych dniach idą do remontu. Po nowej nawierzchni samochody pojadą rano 17 sierpnia.

W najbliższy weekend (14-17 sierpnia) Zarząd Dróg Miejskich dokończy wymianę nawierzchni ciągu ulic Okopowej i Towarowej. Ostatni odcinek do remontu to wschodnia jezdnia ul. Okopowej od al. Solidarności do ul. Dzikiej. Zanim rozpoczną się właściwe prace, wykonawca poprawia geometrię skrzyżowania z ul. Dzielną. Nienormatywne łuki zachęcające do zbyt szybkiej jazdy są zwężane – dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo pieszych na przejściu, będzie też łatwiej wybudować drogę dla rowerów, planowaną na lata 2016-17.

Od piątku, 14 sierpnia od godz. 22.00 do poniedziałku, 17 sierpnia do godz. 4.00 wyłączona z ruchu będzie jezdnia ul. Okopowej prowadząca w kierunku ronda Zgrupowania AK „Radosław”. Ruch na drugiej jezdni będzie odbywał się bez utrudnień. Proponowane objazdy zostaną poprowadzone ulicami: al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II. Nie będzie można przejechać przez skrzyżowania z ul. Okopową ulicami Leszno i Żytnią. Objazd dla tych ulic zostanie poprowadzony al. „Solidarności”. Zamknięty będzie także wyjazd na ul. Okopową z ulic Dzielnej, M. Anielewicza i Stawki.

Zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji.

Autobusy linii 107 w kierunku pętli Esperanto od skrzyżowania Smocza/Dzielna pojadą ul. Smoczą i M. Anielewicza. Swoje trasy w kierunku pętli Nowe Bemowo, Os. Górczewska, Znana zmienią autobusy linii 171, 190 i 520, które od skrzyżowania al. Solidarności/Leszno będą kursowały al. Solidarności, Wolską, Płocką i Górczewską.

d1m0oi5

Autobusy linii 180 i N41 w kierunku pętli Wilanów i Dw. Centralny, od skrzyżowania Powązkowska/Okopowa/Dzika pojadą ul. Dziką, al. Jana Pawła II, Stawki, Smoczą i M. Anielewicza, natomiast w kierunku pętli Chomiczówka, Młociny-UKSW, od skrzyżowania ul. Anielewicza/Smocza będą kursowały ul. Smoczą, Stawki, al. Jana Pawła II, przez rondo „Radosława” a następnie ul. Okopową i M. Anielewicza.

Swoją trasę, od skrzyżowania al. Solidarności/Żelazna zmieni linia 527 - autobusy w kierunku pętli Esperanto będą jeździły ul. Żelazną, Nowolipie, Smoczą i M. Anielewicza. Natomiast autobusy linii N91 w kierunku pętli Cm.Północny-Brama Zach. od skrzyżowania Anielewicza/Smocza będą kursowały ul. Smoczą, Stawki, al. Jana Pawła II, przez rondo „Radosława” a następnie ul. Okopową i Powązkowską.

Drugie zaplanowane frezowanie to wymiana nawierzchni na ul. Trakt Brzeski. Od piątku, 14 sierpnia od godz. 22.00 do poniedziałku, 17 sierpnia do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie północna jezdnia (w kierunku centrum) ulicy od granicy miasta do ul. 1 Praskiego Pułku. Ruch po jednym pasie w każdym kierunku zostanie skierowany na jezdnię południową. Przejezdne będzie skrzyżowanie z ulicami Jana Pawła II i 1 Praskiego Pułku.

Skrzyżowanie z ulicami Jana Pawła II i marsz. J. Piłsudskiego czynne będzie w ciągu dnia, ale wprowadzony zostanie zakaz skrętu z ul. Trakt Brzeski w ul. marsz. J. Piłsudskiego, a wyjeżdżający z ul. Jana Pawła II będą musieli rozjechać się w ul. Trakt Brzeski (nie będą mogli pojechać w ul. marsz. J. Piłsudskiego). W godzinach nocnych skrzyżowanie zostanie zamknięte. Zalecany objazd prowadzi ulicami: marsz. J. Piłsudskiego – Armii Krajowej – 1 Praskiego Pułku. Swoją trasę, tylko w kierunku pętli Dw. Wschodni Lubelska, zmieni linia 173 - autobusy od ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II/Rumiankowa pojadą ul. Jana Pawła II , 1. Praskiego Pułku (w prawo), Mazowiecką i al. Piłsudskiego.

d1m0oi5

Dzielnica Ursynów rozpoczęła przebudowę ul. rtm. W. Pileckiego pomiędzy ul. J.F. Ciszewskiego a ul. F. Płaskowickiej. Wyłączona z ruchu jest zachodnia jezdnia ulicy na odcinku od ul. W.K. Roentgena do ul. I. Gandhi. Od czwartku, 13 sierpnia od godz. 23.00 do poniedziałku, 17 sierpnia do godz. 5.00 zamknięte dla ruchu będzie skrzyżowanie ulic rtm. W. Pileckiego, J.F. Ciszewskiego i W.K. Roentgena – wymieniana będzie na nim nawierzchnia jezdni.

Proponowane objazdy prowadzą ulicami: S. Herbsta – al. Komisji Edukacji Narodowej – F. Płaskowickiej; S. Herbsta – al. Komisji Edukacji Narodowej – J. F. Ciszewskiego – Dereniowa – I. Ghandi; F. Płaskowickiej – rtm. W. Pileckiego. Autobusy linii 136, 148, 179, 192, 195, 209, 504, 809 i N34 zostaną skierowane na objazdy.

Po przebudowie ulica będzie miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę, a przy skrzyżowaniach dodatkowe pasy do skrętów. Ponadto przebudowane zostaną: sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach, zatoki autobusowe, oświetlenie, odwodnienie, chodniki i droga rowerowa (będzie miała asfaltową nawierzchnię; ustawione zostaną stojaki). Wszystkie prace budowlane mają potrwać do połowy grudnia.

d1m0oi5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m0oi5
Więcej tematów