Trwa ładowanie...

Trwa Orlen Warsaw Marathon. Są utrudnienia w ruchu. Policja uruchamia infolinię

"Policjanci będą odpowiadali na pytania dotyczące bieżącej organizacji ruchu".

Trwa Orlen Warsaw Marathon. Są utrudnienia w ruchu. Policja uruchamia infolinię
d3ac062
d3ac062

Orlen Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce. Udział zadeklarowało ponad 20 tys. osób. W stolicy szykują się utrudnienia drogowe.

To już piąta edycja najsłynniejszego wydarzenia biegowego w kraju. Uczestnicy mają do wyboru dwa biegi. Pierwszy - na maratońskim dystansie 42 km i drugi - na 10 km. Podczas imprezy odbędą się również 87. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie, podczas których tytułu najszybszego Polaka będzie bronił ubiegłoroczny zwycięzca Artur Kozłowski.

Trasa biegu będzie identyczna jak w zeszłym roku. Maratończycy wystartują spod Stadionu PGE Narodowy o godz. 9.00. Przebiegną Most Świętokrzyski i skierują się na Stare Miasto, a następnie na ul. Sanguszki. Dalej na uczestników czeka najbardziej malowniczy odcinek trasy – ulica Nowy Świat i Alejami Ujazdowskimi. Na 22. kilometrze rozpocznie się półtorakilometrowy zbieg, gdzie różnica poziomu wzniesień wyniesie 21 metrów. - To dobre miejsce na odpoczynek oraz nabranie odpowiedniego tempa biegu na dalszy, płaski dystans o długości 20 kilometrów, który doprowadzi zawodników do mety – informują organizatorzy.

Kolejne kilometry trasy będą wiodły m.in. al. Wilanowską, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Czerniakowską i ul. Solec. Meta ORLEN Warsaw Marathon oraz Miasteczko Biegaczy znajdują się na błoniach Stadionu PGE Narodowy.

Utrudnienia drogowe

W związku z imprezą policja ostrzega przed utrudnieniami w ruchu. Bieg odbędzie się w godz. 9.00–14.30. Na czas imprezy częściowo wyłączonych z ruchu będzie kilkanaście ulic, m.in.: Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski, Puławska, al. KEN, Jana III Sobieskiego. Zwężona będzie Wisłostrada. Start na Wybrzeżu Szczecińskim. Meta przy Stadionie PGE Narodowym.

d3ac062

Na tę okazję stołeczna policja uruchomiła specjalną infolinię. Pod numerem telefonu 22 603 80 38 można się dowiedzieć o bieżących utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu.

"Policjanci, dysponujący aktualnymi informacjami, będą odpowiadali na pytania dotyczące bieżącej organizacji ruchu w Warszawie oraz ewentualnych czasowych wyłączeniach z ruchu warszawskich ulic" - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji Mariusz Mrozek.

Funkcjonariusze zachęcają również do korzystania z profilu na Twitterze (https://twitter.com/Policja_KSP), gdzie również znajduje się informacja o utrudnieniach związanych z biegiem.

Program ORLEN Warsaw Marathon

08:45 Start zawodników kategorii handbike

d3ac062

09:00 Start biegu maratońskiego i start Biegu OSHEE 10 km

09:29 Finisz elity Biegu OSHEE 10 km

10:05 Dekoracje zwycięzców Biegu OSHEE 10 km

11:08 - 11:10 Finisz pierwszego mężczyzny w biegu maratońskim

11.28 - 11.35 Finisz pierwszej kobiety w biegu maratońskim

12:30 Dekoracje zwycięzców ORLEN Warsaw Marathon, w kategoriach: OPEN Kobiet, OPEN Mężczyzn, 87. Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Maratonie

12:45 - 13:30 Kulminacja biegaczy maratonu

d3ac062

13:30 Dekoracje zwycięzców kategorii handbike

15:00 Zakończenie imprezy

d3ac062
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ac062
Więcej tematów