Trwa ładowanie...

Trasy spacerowe na Pradze Południe

Co warto zobaczyć i poznać?

Trasy spacerowe na Pradze Południe
d23lbtl
d23lbtl

Praga Południe jest pełna przedwojennych kamienic, kapliczek i zabytków. Na polach Kamionka niegdyś wybierano królów, a na Saskiej Kępie (dawniej: Kawczej Kępie) bawili się Sasi.

Nieco dalej na zachód od klucza dóbr kamionkowskich, na terenie należącej do magistratu Warszawy dawnej wyspy zwanej Kępą Solecką lub Kępą Kawczą, osiedli w 1628 r. osadnicy holenderscy dając początek osadzie zwanej Kępą Olęderską (Holenderską). Holendrzy założyli tu folwark, w którym hodowali bydło, a także prowadzili gorzelnię i postawili młyn, dochodząc w krótkim czasie do znacznej zamożności. Od XVIII wieku kępę tę zaczęto nazywać Kępą Saską z uwagi na dzierżawienie jej od 1735 r. przez króla Augusta III Sasa. Odtąd, przez 30 lat, była ona miejscem polowań i dworskich zabaw.

Co warto zobaczyć? Na pewno Rogatki Grochowskie, słynny budynek fabryki czekolady E. Wedel, Rezerwat Olszynka Grochowska, rzeźbę warszawskiej syrenki, pomnik Agnieszki Osieckiej, dom Witolda Lutosławskiego i wiele innych. Zaplanujcie spacer pod tym adresem - zachęca portal www.pragapld.waw.pl

Wyznaczono ciekawe trasy spacerowe dla zinteresowanych poznaniem bliżej tej części naszego miasta. WIĘCEJ

Polecamy!

d23lbtl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23lbtl
Więcej tematów