Trwa ładowanie...

To będzie ostatni mecz EURO 2012 w Warszawie

Mecz pomiędzy reprezentacją Niemiec i Włoch jest ostatnim spotkaniem rozgrywanym na Stadionie Narodowym podczas mistrzostw.

To będzie ostatni mecz EURO 2012 w Warszawie
d1t6v3h
d1t6v3h

Wczorajsze półfinałowe zmagania pomiędzy Hiszpanią a Portugalią oglądało w Strefie Kibica blisko 20 tysięcy fanów. Łącznie przez cały dzień miasteczko kibica odwiedziło prawie 50 tys. osób. Przed meczem odbył się koncert zespołu SheMoans, a wcześniej pokaz filmu „Królowie nocy” w ramach Kina Letniego Orange.

Dziś w strefie do obejrzenia jest mecz półfinałowy między reprezentacjami Niemiec i Włoch rozgrywany na Stadionie Narodowym, a po spotkaniu strefa zaprasza na zabawę podczas koncertu zespołu Lady Pank.

Miasto podjęło decyzję o wydłużeniu otwarcia strefy w dniu finału - 1 lipca, w ostatnim dniu mistrzostw, kibice będą mogli bawić się aż do 2 w nocy. Na scenie wystąpi m.in. Kayah, Maciej Maleńczuk, a po wręczeniu Pucharu Mistrzostw niebo rozświetlą sztuczne ognie.

Stołeczna policja nie odnotowała żadnych zdarzeń związanych z Euro 2012. W ostatnim dniu meczowym w stolicy ulice będzie patrolować 1095 funkcjonariuszy straży miejskiej.

d1t6v3h

Wczoraj Strefę Kibica zabezpieczało 34 pracowników obsługi medycznej wspieranych przez wolontariuszy. Pomocy udzielono 36 osobom. 28 czerwca największe siły zostaną skierowane na Stadion Narodowy oraz w jego najbliższe okolice. Przed,w trakcie i po meczu w gotowości będzie 7 lekarzy i 117 ratowników medycznych. W Strefie Kibica dyżur pełnić będzie 36 pracowników obsługi medycznej i 8 wolontariuszy.

Dzisiaj, tak jak i w poprzednie dni meczowe, obowiązywać będzie specjalna organizacja komunikacji miejskiej. W związku z wyłączeniem przed meczem ruchu z okolic Stadionu Narodowego, wybrane linie autobusowe i tramwajowe będą kursowały zmienionymi trasami. Uruchomione zostaną także dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe.. Linie autobusowe oznaczone literami SH dowiozą kibiców z parkingów P+R do najbliższych węzłów przesiadkowych. Po meczu dodatkowo zostanie uruchomiona linia autobusowa SHW, kursująca na trasie: park Skaryszewski-Wiatraczna. Około godziny 16.00 zostaną wyłączone z ruchu ul. Francuska, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego oraz al. Poniatowskiego. Linie tramwajowe i autobusowe kursujące na co dzień wyłączonymi z ruchu ulicami zostaną skierowane na trasy objazdowe. Przez całą noc 28/29 czerwca będą także jeździły tramwaje linii 7, 10, 16, 24 i 33 oraz pociągi metra. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie www.ztm.waw.pl

Zagraniczni kibice, którzy wybierają się do Warszawy pociągiem na mecz półfinałowy Niemcy-Włochy mają do dyspozycji kilka międzynarodowych składów. 28 czerwca do stolicy przyjadą dodatkowo dwa pociągi Berlin – Warszawa oraz jeden skład z Amsterdamu, jadący przez Kolonię, Dortmund i Berlin. Wszystkie pociągi jadące z Niemiec, PKP Inter City i Deutsche Bahn wzmocnią o dodatkowe wagony. Po meczu, pierwszy pociąg do Niemiec (wydłużony o 5 wagonów) wracać będzie 29 czerwca o godzinie 6.55. Następny Berlin – Warszawa – Express pojedzie w kierunku niemieckiej stolicy o 9.55 wzmocniony o trzy dodatkowe wagony. Kibice będą mieli tego dnia do dyspozycji jeszcze dwa pociągi do Berlina i jeden do Amsterdamu, kursujący przez Niemcy.

Jak zwykle przy okazji meczu rozgrywanego na Stadionie Narodowym kibice mogą liczyć na dodatkowe pociągi podstawione przez spółkę miejska SKM oraz Koleje Mazowieckie. Standardowo na trasy Warszawa Stadion - Lotnisko Chopina oraz Warszawa Stadion– Warszawa Śródmieście wyjadą po trzy dodatkowe składy. Do dyspozycji fanów w godzinach nocnych będzie 39 pociągów, które będą odjeżdżać z Warszawy od godziny 22.52 do 1.45 w nocy.

d1t6v3h

Prawie pięć tysięcy fanów futbolu przyleci w czwartek 111 specjalnymi samolotami do Warszawy na półfinałowy mecz Niemcy-Włochy. Wśród nich będzie aż 81 samolotów prywatnych, co będzie rekordem w historii lądowań tego typu maszyn na Lotnisku Chopina. W piątek ze stołecznego portu lotniczego wystartuje 91 samolotów, którymi nasze miasto opuści blisko 4,5 tysiąca kibiców.

d1t6v3h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t6v3h
Więcej tematów