Trwa ładowanie...

"Testament" żołnierzy płk "Radosława". Społeczna zbiórka na książkę

Do wspomnień będzie dołączony film na dvd pt. "Radosław", nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych.

"Testament" żołnierzy płk "Radosława". Społeczna zbiórka na książkę
d1maw3l
d1maw3l

Fundacja Artystyczna Erina B zbiera środki na wydanie książki o Janie Mazurkiewiczu, dowódcy podczas Powstania Warszawskiego kierującego Zgrupowaniem "Radosław".

"Książka będzie zawierać wspomnienia ostatnich żyjących żołnierzy ze Zgrupowania "Radosław". Będzie to unikatowy i jedyny w swoim rodzaju "testament" odchodzącego na wieczną wartę pokolenia, żołnierzy płk "Radosława", dla których ostatnim i najważniejszym celem jest przywrócenie pamięci i dobrego imienia ich dowódcy. Do książki będzie dołączony film na dvd pt. "Radosław", nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, który powstał na zlecenie Związku Powstańców Warszawskich, przy współfinansowaniu Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Ministerstwa Obrony Narodowej" - czytamy na stronie polakpotrafi.pl , na której prowadzona jest zbiórka pieniędzy.

Autorką książki i filmu jest Małgorzata Brama, polska reżyserka i producentka filmowa. Specjalizuje się w filmie historycznym (Powstanie Warszawskie, II Wojna Światowa)
tworząc filmy niezależne, poza głównym obiegiem komercyjnym.

"Dzięki finansowaniu społecznościowemu wszyscy pasjonaci historii mogą stać się współtwórcami sukcesu projektu, czyli umożliwić druk książki i wydanie filmu na dvd. Zbiórkę zaczynamy 1 sierpnia i będzie ona trwać przez 63 dni, tyle ile trwało Powstanie. Dzięki tej publikacji oddamy hołd ostatnim żyjącym żołnierzom Zgrupowania "Radosław" i pomożemy Powstańcom spełnić ich jedno z ostatnich życzeń" - piszą organizatorzy akcji.

d1maw3l

Zebrane pieniądze mają zostać wykorzystane na:

- korektę książki,
- skład książki,
- projekt okładki,
- druk książki - 1000 egzemplarzach,
- tłoczenie płyt dvd - 1000 egzemplarzy,
- promocję i dystrybucję publikacji,
- organizację spotkania autorskiego wraz z pokazem filmu.

Aby zrealizować projekt Fundacja Artystyczna Erina B musi zebrać 20 tys. zł, które można wpłacać za pomocą strony internetowej polakpotrafi.pl. Jeśli organizatorzy zbiorą więcej niż zakładana kwota, reszta środków zostanie przeznaczona na przygotowanie następnych nakładów książki i dołączenie drugiej części filmu pt. "Radosław II", który obejmuje okres powojenny.

d1maw3l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1maw3l
Więcej tematów