Trwa ładowanie...

Taras PSW już otwarty! W samym centrum miasta powstał Skwer Sportów Miejskich

Mieszkańcy stolicy mogą tam zarówno trenować sporty miejskie, jak i odpoczywać. Jakie atrakcje oferuje Taras?

Taras PSW już otwarty! W samym centrum miasta powstał Skwer Sportów Miejskich
d3f6dbt
d3f6dbt

Obiekt znajduje się w ścisłym centrum miasta, a dokładnie na skraju Parku Świętokrzyskiego, u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, obok stacji metra i Pałacu Kultury. Jest to wielofunkcyjna przestrzeń. Pomysł został zrealizowany z Budżetu Obywatelskiego pod nazwą "Skwer Aktywności Miejskich". Projektantami przestrzeni są Marcin Kwietowicz oraz Michał Sikorski, natomiast za urzeczywistnienie pomysłu odpowiedzialny był Zarząd Zieleni. Pomysłodawcą projektu jest radny dzielnicy Pragi-Północ, Grzegorz Walkiewicz.

Nie jest to pierwsza tego typu przestrzeń miejska przeznaczona na aktywne spędzanie czasu. W ubiegłym roku Zarząd Zieleni oddał do użytku skatepark i strefę do ćwiczeń na bulwarach przy Moście Świętokrzyskim. Obiekty takie powinny być w miarę możliwości uniwersalne, aby przyciągały wszystkich, bez względu na wiek. Dlatego Taras PSW oferuje wiele atrakcji.

Coś dla stołecznych miłośników sportu

„Na tarasie o konstrukcji z modrzewia syberyjskiego, drewna o wysokiej wytrzymałości – zostały umieszczone przyrządy do uprawiania sportu” – informuje Zarząd Zieleni.

"Łoś w warszawskim parku. Interweniował ekopatrol Straży Miejskiej"

Wielbiciele aktywnego spędzania czasu znajdą tam m.in. betonowe półkule do skakania, ześlizgiwania się lub wspinania, stoły do ping-ponga, skatepark składający się z kilku przeszkód typu quater-pipe, ustawionych w jednej linii, a na krańcach skweru rampy. Umieszczone zostały tam również trzy okrągłe boiska do panna footballu, gdzie w piłkę będą mogły grać dwie osoby. Na terenie Tarasu powstał też tor sprawnościowy – drewniane półki służące do wspinaczki wzdłuż pergoli oraz lina asekuracyjna.

d3f6dbt

Dla osób, które chciały zaznać nieco relaksu zostały ustawione ławki oraz pięć hamaków.
W planach jest uruchomienie w budynku wypożyczalni sprzętu sportowego oraz gier planszowych.

_(fot. Zieleń Warszawska - Facebook)
_

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3f6dbt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f6dbt
Więcej tematów