RegionalneWarszawaTak będzie wyglądać Muzeum Polskiej Wódki (WIZUALIZACJE)

Tak będzie wyglądać Muzeum Polskiej Wódki (WIZUALIZACJE)

Dzisiaj, 25 listopada odbyła się oficjalna prezentacja finalnego projektu architektonicznego Muzeum Polskiej Wódki, którego otwarcie zaplanowano na 2017 rok w zrewitalizowanym Centrum Koneser *na warszawskiej Pradze Północ*. Autorem stałej ekspozycji jest renomowana pracowania architektoniczna Nizio Design International. Logotyp i identyfikację wizualną stworzył uznany artysta plastyk – Andrzej Pągowski.

Tak będzie wyglądać Muzeum Polskiej Wódki (WIZUALIZACJE)

30.08.2017 16:18

Polska wódka jest szlachetnym alkoholem, produktem najwyższej jakości, z którego słyniemy na całym świecie. Chcemy utwierdzić Polaków w przekonaniu, że mogą i powinni być dumni *ze swojego narodowego trunku, a z Muzeum Polskiej Wódki uczynić wizytówkę Warszawy na równi *z innymi znaczącymi muzeami. Aby zrealizować nasz projekt według najlepszych światowych standardów zaprosiliśmy do współpracy renomowanych specjalistów - podsumowuje Andrzej Szumowski, Prezes Stowarzyszenia Polska Wódka, patrona muzeum.

Narracja muzealna poprowadzi zwiedzających przez pięć galerii. Aranżacja i wyposażenie wnętrz muzealnych, jak również zaprojektowanych przestrzeni komercyjnych podyktowane są kontekstem miejsca. Zwiedzający poznają metody produkcji wódki, poczują też charakterystyczne zapachy towarzyszące destylacji. Wejdą nie tylko w sam środek procesu tworzenia, ale też zapoznają się z historią i kulturą, jaka się wokół polskiej wódki wytworzyła – mówi Mirosław Nizio, założyciel i główny architekt pracowni odpowiedzialnej za projekt muzeum.

Autorzy projektu zapewniają, że zastosowane rozwiązania pozwolą odwiedzającym doświadczyć i zrozumieć, n**a czym polegają poszczególne etapy produkcji wódki, z jakich surowców jest ****wytwarzana* (zboże, ziemniaki oraz woda), podkreślając jednocześnie istotną rolę człowieka - gorzelnika - w przebiegu tego procesu. Opowiadając o historii polskiej wódki* przypomną także **pierwsze receptury i pokażą, jak zmieniał się wygląd etykiet oraz design butelek.

Zobacz także
Komentarze (0)