Trwa ładowanie...

Studenci wyjdą na ulice Warszawy. "Walczmy o autonomię ciała"

Protest przeciwko zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej odbędzie się przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu. - Wzywamy do ogólnej mobilizacji - apelują członkowie Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego.

Studenci wyjdą na ulice Warszawy. "Walczmy o autonomię ciała"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jacek Marczewski
d2cf0pa
d2cf0pa

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka pozytywnie zaopiniowała projekt "Zatrzymaj Aborcję". Tym samym, pod koniec tego tygodnia trafi on do agendy sejmowej, gdzie będzie głosowany. „Polska może stać się drugim w Europie krajem z najbardziej opresyjnym prawem antyaborcyjnym. Chcemy pokazać, że nie wyrażamy zgody na wprowadzanie do porządku prawnego ustaw sprzecznych z nauką i podstawowymi prawami człowieka” – czytamy na stronie wydarzenia.

Działacze Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego w porozumieniu z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet organizują w środę, 21 marca, strajk ostrzegawczy w formie wiecu. Początek o godz. 12.45 na Krakowskim Przedmieściu przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Dali zwierzętom autobus. "Nauczą się korzystać z komunikacji miejskiej"

d2cf0pa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cf0pa
Więcej tematów