Trwa ładowanie...

Stolica w obiektywie brytyjskiego dziennika. Guardian publikuje zdjęcia Warszawy

Guardian zabrał swoich czytelników w wycieczkę po stolicy Polski. "Nie wiedziałem, że w Warszawie są takie imponujące budynki!"

Stolica w obiektywie brytyjskiego dziennika. Guardian publikuje zdjęcia Warszawy
d2ony7w
d2ony7w

Przez kolejny tydzień w portalu społecznościowym Instagram będą publikowane zdjęcia Warszawy przez dziennikarzy brytyjskiego dziennika Guardian. Czy to udana promocja miasta? Czy warszawskie zdjęcia będą biły rekordy popularności?

W poniedziałek dziennikarze brytyjskiego dziennika opublikowali zdjęcie Pałacu Kultury i Nauki, który rozpoczął cykl fotograficzny na proflu Instagramowym GuardianCities. Przez tydzień użytkownicy serwisu będą mogli śledzić życie Warszawy, zobaczyć jej architekturę i odkryć stolicę Polski na nowo.

Oprócz PKiN, pojawiły się kadry z Starego Miasta oraz II linii warszawskiego metra. Do każdego zdjęcia jest załączony opis miejsca. W ten sposób uzytkownicy Instagrama dowiedzą się, że Pałac Kultury i Nauki jest jednym z najbardziej znanych budynków w Warszawie, najwyższym w Polsce oraz ósmym najwyższym bydynkiem w Unii Europejskiej oraz w TOP-20 w Europie.* *

Przypomniana została również historia Starego Miasta: "podczas II wojny światowej, 90 procent z niego została zniszczona, ale dzięki doskonałej renowacji, w 1980 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO" napisał autor zdjęcia.

Natomiast w przypadku metra, dziennikarz zwrócił uwage na to, że funkcjonuje od 2015 roku i jest jednym z ważniejszych inwestycji, które powstały w stolicy Polski na przestrzeni ostatnich lat.

Zdjęcia spotkały się z pozytywnym odbiorem użytkowników Instagrama. "Nie wiedziałem, że w Warszawie są takie imponujące budynki!", "Wybór tego miasta jest świetny", "Można tyle odkryć w Warszawie!": czytamy w komentarzach.

d2ony7w
d2ony7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ony7w
Więcej tematów