Trwa ładowanie...

Stolica chce wytwarzać prąd ze słońca. Dołączyła do ruchu "Więcej niż energia"

Ratusz zamierza w ten sposób włączyć się w promocję produkcji energii odnawialnej.

Stolica chce wytwarzać prąd ze słońca. Dołączyła do ruchu "Więcej niż energia"
d2it46i
d2it46i

"Więcej niż energia" to ruch zainicjowany m.in. przez WWF, Polską Zieloną Sieć oraz Greenpeace. W ten sposób ratusz aktywnie włączył się w działania, dotyczące promocji produkcji energii ze słońca czy wiatru. Zainaugurowany z początkiem czerwca ruch skupia już ponad 60 jednostek samorządu, instytucji i organizacji pozarządowych oraz 37 tysięcy osób.

- Greenpeace cieszy się, że stolica włączyła się w działania na rzecz energetyki obywatelskiej. Ostatnie kłopoty z dostawami energii pokazały jak niewydolny jest sektor energetyczny w Polsce. Bez gruntownej modernizacji i rozwoju odnawialnych źródeł energii takie problemy będą tylko narastać - powiedziała Katarzyna Guzek, rzeczniczka prasowa Greenpeace Polska.

To nie pierwsza wspólna aktywność stołecznego ratusza oraz Greenpeace, w kwestii energii przyjaznej ludziom. Stolica współtworzyła już projekt "Cities on Power", dzięki któremu można było stworzyć specjalny, interaktywny kalkulator służący m.in. do oceny energochłonności budynków i nasłonecznienia dachów. Teraz ruch "Więcej niż energia" ma działać na rzecz zmian przepisów, po ty by ułatwić wdrażanie energetyki obywatelskiej.

d2it46i
d2it46i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2it46i
Więcej tematów