Trwa ładowanie...

Stołeczne ruchy miejskie piszą do prezydenta w sprawie reprywatyzacji

Pod listem podpisali się przedstawiciele czterech warszawskich organizacji.

Stołeczne ruchy miejskie piszą do prezydenta w sprawie reprywatyzacji
d404rzy
d404rzy

W wystosowanym liście proszą one prezydenta Andrzeja Dudę o wycofanie małej ustawy reprywatyzacyjnej z Trybunału Konstytucyjnego, podpisanie jej lub skierowanie tylko niektórych przepisów do Trybunału. Aktywiści postulują również rozpoczęcie prac nad tzw. dużą ustawą reprywatyzacyjną, która mogłaby uregulować zwrot przedwojennego mienia.

Sygnatariusze listu wskazują, że: „Polska, jako jedyne państwo w regionie, nie doczekała się ustawy, która w sposób transparentny i sprawiedliwy regulowałaby kwestię zwrotu przedwojennego mienia. Dzika reprywatyzacja od wielu lat uderza w podstawy funkcjonowania Warszawy. Odbiera mieszkańcom naszego miasta szkoły, boiska i parki, stała się też przyczyną dramatu tysięcy osób, które z dnia na dzień musiały się wyprowadzić z rodzinnych mieszkań.”

Pod apelem podpisali się przewodniczący organizacji: Miasto Jest Nasze Jan Śpiewak oraz Mateusz Durlik z Nowego Żoliborza, Katarzyna Radzikowska ze Stowarzyszenia Mieszkańców Miasteczka Wilanów i Filip Pelc ze Wspólnoty Samorządowej Gospodarność Białołęka.

d404rzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d404rzy
Więcej tematów