Trwa ładowanie...

Steffen Möller napisał przewodnik po stolicy. "Viva Warszawa!"

"Warszawa da się lubić".

Steffen Möller napisał przewodnik po stolicy. "Viva Warszawa!"
d4fgf0s
d4fgf0s

Pamiętacie jeszcze sympatycznego Niemca, Steffena Möllera, który zaczynał w programie "Europa da się lubić"? Grał również w serialu "M jak Miłość", ale zaraz póżniej zniknął na lata z telewizji i z celebryckich ścianek. Dziś wraca z książką - polskim wydaniem przewodnika po Warszawie.

"Viva Warszawa!", a na okładce uśmiechnięty Steffen na tle Pałacu Kultury i Nauki. - Rozpoczęła się nowa era w polskiej historii: dzisiaj ukazał się po polsku mój przewodnik „Viva Warszawa – książka dla słoików, turystów i gastarbeiterów”! - z dumą poinformował na swoim oficjalnym profilu społecznościowym.

"Zakochaj się w Warszawie!" - apeluje Steffen, który stolicę darzy wyjątkowa miłością. Mieszka tu już od 20 lat, ale jak przyznaje, wciąż nie zna wszystkiego.

- Warszawa da się lubić za minimum 10 fantastycznych rekordów: najładniejszy wieżowiec Europy – Pałac Kultury, najładniejszy park miejski – Park Łazienkowski, najciekawsze muzeum techniczne dla dzieci – Centrum Kopernika, jedna z dziesięciu najładniejszych plaż miejskich nad rzeką – to nie ja wymyśliłem tylko „National Geographic”, Cmentarz Żydowski, który ja nazywam najbardziej melancholijnym miejscem w Europie, obok jest Cmentarz Powązkowski. Tych atrakcji jest tyle w Warszawie. Tylko przede wszystkim Polacy o tym nie wiedzą. I ja w tej nowej książce polemizuję z Polakami, którzy cały czas polecają Niemcom Kraków, Kraków i jeszcze raz Kraków. Tymczasem trzeba zacząć promować Warszawę - zachęca Steffen.

d4fgf0s
d4fgf0s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fgf0s
Więcej tematów