Trwa ładowanie...

Sprzedano teren przy Towarowej. Powstaną tam galerie handlowe

"Towarowa" ma być jednym z najważniejszych projektów nabywcy, podobnie jak Browary Warszawskie.

Sprzedano teren przy Towarowej. Powstaną tam galerie handlowe
d8gw9ys
d8gw9ys

Największa działka pod zabudowę komercyjną w Warszawie ma nowych właścicieli. Echo Polska Properties (EPP), międzynarodowy fundusz inwestycyjny oraz Echo Investment S.A., największy polski deweloper, właściciel m.in. terenu dawnych Browarów Warszawskich, podpisały umowy dotyczące wspólnego zakupu terenu przy ul. Towarowej w Warszawie. Poinformowano o tym podczas targów "Expo Real 2016", które rozpoczęły się we wtorek w Monachium.

Kupujący zapłacą za nieruchomość polskiemu funduszowi private equity, Griffin Real Estate, łącznie ok. 120 mln euro. - Nieruchomość, z uwagi na swoją wyjątkowo atrakcyjną lokalizację, będzie idealnie pasować do portfela EPP - powiedział prezes funduszu Hadley Dean. Jego zdaniem jest to prawdopodobnie ostatnia tego rodzaju nieruchomość dostępna w centrum Warszawy.

Jak zaznaczył, w porównaniu z innymi dużymi miastami Warszawa wciąż ma relatywnie niski wskaźnik powierzchni handlowej. Tymczasem siła nabywcza mieszkańców stolicy jest znacznie wyższa niż przeciętnie w Polsce.

Prezes spółki deweloperskiej Nicklas Lindberg zauważył, że w najbliższych latach w okolicy nieruchomości powstanie około 1 mln m kw. biur. Dodatkowo Wola jest dzielnicą, w której powstaje najwięcej mieszkań w Warszawie. - Nasza inwestycja uzupełni tę część miasta o funkcje handlowe, rozrywkowe i restauracyjne oraz przywróci Warszawie ten zniszczony kwartał ulic - powiedział Lindberg.

d8gw9ys

6,5 hektara w samym Centrum

Przyznał też, że projekt przy ul. Towarowej wpasowuje się w strategię firmy, chcącej budować duże projekty, które "będą współtworzyły miasto i odpowiadały na potrzeby jego mieszkańców". Jak dodał, w przyszłości "Towarowa" ma być jednym z najważniejszych projektów Echa, podobnie jak Browary Warszawskie.

Nieruchomość przy Towarowej składa się z kilku działek scalonych przez Griffin Real Estate w pięciu transakcjach. Dzięki temu nieruchomość jest największą działką pod zabudowę komercyjną zlokalizowaną w centrum Warszawy. Jej całkowita powierzchnia to ok. 6,5 ha, a potencjalna powierzchnia wynajmu przewyższy 100 tys. m kw.

Echo Polska Properties to fundusz inwestycyjny działający w sektorze nieruchomości handlowych i biurowych w 11 największych miastach Polski. Z kolei Echo Investment jest największym polskim deweloperem. Spółka zrealizowała ponad 120 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni najmu ok. 1,3 mln m kw.

d8gw9ys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8gw9ys
Więcej tematów