Trwa ładowanie...

Spore utrudnienia na ulicach od dziś!

Modlińska i Jagiellońska nieprzejezdne pod Trasą Toruńską. Zamknięta łącznica na Wisłostradzie

Spore utrudnienia na ulicach od dziś!
d1265xo
d1265xo

W dniach 18–22 czerwca zamknięta będzie ul. Jagiellońska w okolicy wyłączonego z ruchu zjazdu na węźle Modlińska (relacja zachód – północ). Drogowcy remontujący Trasę AK będą wyburzali fragment ślimaka, który jest nad ulicą. Początek prac w środę ok. godz. 22:00, a zakończenie w niedzielę wieczorem. Czynny będzie wjazd z ul. Jagiellońskiej na Trasę Toruńską w stronę Marek (relacja południe – wschód). Od strony Tarchomina możliwy będzie dojazd ul. Modlińską do pętli autobusowej i tymczasowego wjazdu na most gen. S. Grota-Roweckiego (relacja północ – zachód).

Z kolei w niedzielę, 22 czerwca, ok. godz. 22:00 zamknięty zostanie wjazd w relacji północ-zachód (Gdańsk-Poznań)
na węźle Wisłostrada. Łącznica ma być zamknięta do 30 października. Objazd w tym kierunku zostanie poprowadzony fragmentem łącznicy północ-zachód (ul. Modlińska-Poznań) na węźle Modlińska do tymczasowej drogi dojazdowej przy pętli autobusowej „ Żerań ”. Ponadto na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i Elektronowej włączony będzie ruch w relacji południe-zachód przez przewiązkę do łącznicy na most.

Rozbiórka wywoła spore zmiany w komunikacji miejskiej. Wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku rondo S. Starzyńskiego – Żerań FSO. Nie będą kursowały tramwaje linii 18 i 28, a tramwaje linii 20 będą jeździły na skróconej trasie Boernerowo-Koło. Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-8 (Dw. Wschodni Kijowska-Żerań FSO) oraz uzupełniająca linia tramwajowa* 78* (Nowe Bemowo-Służewiec). Na objazdy zostaną skierowane autobusy linii:

d1265xo

104 i 134: autobusy w kierunku pętli Żerań FSO od skrzyżowania P. Wysockiego/Toruńska pojadą ul. P. Wysockiego, Marywilską, Odlewniczą do przystanku Fabryka Pomp 04, następnie Odlewniczą, Annopol, Rembielińską, L. Kondratowicza

145 i 732: autobusy w kierunku pętli Wiatraczna, Pustelnik od wyjazdu z pętli Żerań FSO pojadą ul. Modlińską, Płochocińską, Marywilską i P. Wysockiego/Toruńską

509, 518 i N03: autobusy w kierunku pętli NOWODWORY od wjazdu z ul. Modlińskiej na Trasę Toruńską będą kursowały ul. Toruńską, Marywilską, Płochocińska i Modlińską a w kierunku pętli Gocław, Emilii Plater, Ursynów Płn. od skrzyżowania Modlińska/Płochocińska pojadą ul. Płochocińską, Marywilską, P. Wysockiego, św. J. Odrowąża, S. Starzyńskiego do Ronda S. Starzyńskiego

N13 i N63: autobusy kierunku pętli Dw. Centralny od skrzyżowania Modlińska/Trasa mostu M. Skłodowskiej-Curie będą jeździły Trasą i mostem M. Skłodowskiej-Curie, Marymoncką i J. Słowackiego, a w kierunku pętli Nowodwory, Os. Jagiellońska od ronda Zgrupowania AK „Radosław” pojadą al. Jana Pawła II, ks. J. Popiełuszki, J. Słowackiego, Marymoncką, mostem i trasa mostu M. Skłodowskiej-Curie oraz ul. Modlińską.

d1265xo

Od poniedziałku remont na Świętokrzyskiej

Od poniedziałku 22 czerwca od ok. godz. 9.00 rozpoczną się kolejne prace przy rewitalizacji ul. Świętokrzyskiej. Projekt przebudowy ulicy po zakończeniu budowy centralnego odcinka II linii metra zakłada generalny remont jezdni i chodników oraz zmiany w organizacji ruchu – wytyczenie pasów i dróg rowerowych, nowych przejść dla pieszych, miejsc parkingowych, przystanków autobusowych oraz zwężenie jezdni. Zakład Remontów i Konserwacji Dróg wejdzie na odcinek pomiędzy ul. Jasną a Mazowiecką. Ten fragment ulicy zostanie całkowicie wyłączony z ruchu drogowego, zlikwidowane będą także miejsca parkingowe. Dojazd do Placu Powstańców Warszawy zostanie poprowadzony ul. Jasną i Przeskok lub Zgoda.

Ruch pieszy początkowo będzie odbywał się chodnikiem przylegającym do budynków – po stronie północnej ul. Świętokrzyskiej. W drugim etapie robót piesi będą mieli do dyspozycji chodniki wybudowane od strony jezdni, po obu stronach ulicy. Dojście do budynków będzie możliwe przez teren budowy. Prace na tym odcinku powinny potrwać około miesiąca.

d1265xo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1265xo
Więcej tematów