Trwa ładowanie...

Spacery tematyczne po wilanowskim pałacu

Poznaj mniej znaną historię XVII-wiecznego Wilanowa

Spacery tematyczne po wilanowskim pałacu
djvo5b3
djvo5b3

Są miejsca, do których trzeba wrócić kilkakrotnie, żeby rzeczywiście je poznać. Z pewnością większość warszawiaków odwiedziła chociaż raz letnią rezydencję króla Jana III w Wilanowie, jednak tradycyjne zwiedzanie nie daje możliwości poznania wszystkich jej sekretów. Teraz będzie można poznać mniej znaną historię pałacu. Rusza cykl spacerów tematycznych po XVII-wiecznym Wilanowie!

MIEJSCE: Muzeum Pałacu w Wilanowie, zbiórka przy szatni
TERMINY: 12 i 26 kwietnia 2015 r., godz. 13.00
WSTĘP: w cenie biletu do pałacu: 20 zł – bilet zwykły, 15 zł – bilet ulgowy

TEMATY SPACERÓW
12 kwietnia

Pałacowe metamorfozy

Pałac w Wilanowie jest bezcennym świadkiem ponad 300-letniej historii. Zmieniały się mody i trendy, a wilanowska rezydencja wciąż istniała, stając się domem dla kolejnych rodów. Nowi właściciele mieli nowe koncepcje aranżacji tego miejsca – wprowadzali swoje zmiany, przykrywając nimi oryginalną XVII-wieczną dekorację. Dzięki pracom konserwatorskim pałac powraca do swojego barokowego kształtu i odkrywane są miejsca, o których istnieniu wcześniej nie wiedzieliśmy. Zapraszamy na spacer, podczas którego przybliżymy Państwu te tajemnicze miejsca.

djvo5b3

26 kwietnia

Ludwik XIV, XV a może biedermeier – w świecie stylów meblarskich

W świecie stylów meblarskich panuje niezwykła różnorodność. Ale czy wszystkie bogato zdobione meble to Ludwiki? Czym właściwie różnią się Ludwik XIII, XIV, XV i XVI? Co dokładnie rozumiemy pod pojęciem „empire” i w jaki sposób łączy się ono z klasycyzmem? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć na naszym spacerze. Zobaczymy też przykłady poszczególnych stylów reprezentowane w pałacowych komnatach.

djvo5b3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djvo5b3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj