Trwa ładowanie...

"Sen o Warszawie" rozbrzmi na Starym Mieście

Piosenkę usłyszymy prawdopodobnie jeszcze wiosną

"Sen o Warszawie" rozbrzmi na Starym Mieście
d1sfvpp
d1sfvpp

Piosenka Czesława Niemena już w połowie lutego miała być puszczana na śródmiejskim placu Bankowym. Jednak decyzji wciąż nie ma, a pojawiły się głosy, że piosenka powinna być grana na Starówce - a dokładnie z Muzeum Historycznego Warszawy na Rynku Starego Miasta - dowiadujemy się z rozgłośni radiowej RDC .

Dlaczego "Sen o Warszawie" nie będzie puszczany ze stołecznego ratusza na pl. Bankowym? Bartosz Milczarczyk (UM Warszawa) mówi, że na placu Bankowym jest za głośno: "A na Rynku Starego Miasta też dużo mieszkańców spędza czas, a z drugiej strony nie ma autobusów, tramwajów, samochodów. Podkład akustyczny byłby tam zdecydowanie lepszy".

d1sfvpp

Radny Śródmieścia Daniel Łaga - który od początku chciał, aby głos Niemena rozbrzmiewał na pl. Bankowym - jest innego zdania: "Przy placu Bankowym Czesław Niemen rzeczywiście mieszkał, przy Niecałej 8. Tam stały dziewczyny przed blokiem i wypatrywały jak wychodzi, żeby dostać autograf czy chwilę nawet porozmawiać".

Piosenka ma być puszczana w piątki o godzinie 16:00 jako zwiastun weekendu. Urzędnicy przekonują, że jeszcze wiosną wszystkie formalności będą zakończone i "Sen o Warszawie" usłyszymy.

d1sfvpp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sfvpp
Więcej tematów