Rowerowa gra miejska na Żoliborzu
Stań w szranki z innymi zawodnikami i odpowiedz na 37 pytań na temat Żoliborza albo pobierz materiały ze strony i wystartuj w wygodnym dla siebie terminie. Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na Nawigacyjny Rajd Rowerowy
27.08.2013 14:02
Zwiedzaj żoliborskie zaułki, poznawaj historię dzielnicy oraz główkuj nad intrygującymi zagadkami, jeżdżąc na rowerze! Uczestnicy Nawigacyjnego Rajdu Rowerowego postarają się odszukać odpowiedzi na 37 pytań dotyczących historii, architektury, mieszkańców i sławnych osób związanych z dzielnicą. Przejeżdżając 10-kilometrową trasę po Żoliborzu poznamy najbardziej reprezentatywne dla tej części Warszawy zabytki urbanistyki.
Osławiona w piosence zieleń Żoliborza nie będzie nawet na chwilę nas opuszczać - mówią organizatorzy - Muzeum Powstania Warszawskiego - W czasie trasy poznamy Kolonię Oficerską, pełną willi generałów i oficerów, lewicowy Żoliborz spółdzielczy – WSM-owski, Kolonię Urzędniczą przypominającą kameralne osiedle lub prowincjonalne miasteczko oraz Żoliborz Dziennikarski pełen mieszczańskich kamienic i urokliwych willi. Słowem – wszystko najlepsze czym może pochwalić się jedna z najpiękniejszych dzielnic Warszawy.
W tym roku przygotowano dwie formuły rajdu: rekreacyjną, dla każdego, kto ceni sobie dobrą zabawę z łamigłówką w tle oraz sportową, polecaną osobom kochającym współzawodnictwo, w trakcie której należy wykazać się nie tylko wiedzą o Żoliborzu, ale i sprawnością fizyczną.
W rajdzie rekreacyjnym może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku, należy jedynie pobrać materiały ze strony www.rajd.1944.pl Uczestnicy jadą bez mapy, korzystając tylko z symboli nawigacyjnych, muszą więc wykazać się dużą spostrzegawczością. Mogą wziąć udział w rajdzie w dogodnym dla siebie momencie, przerwać i kontynuować go w każdej chwili. Ważne, aby odpowiedzi na pytania przesłać mailem do 26 września – do losowania nagród zostaną wzięte pod uwagę tylko karty odpowiedzi nadesłane w terminie. Rajd rekreacyjny startuje 2 września.
Rajd sportowy odbędzie się 29 września.Uczestnicy jadą z mapą. Tę formułę rajdu polecamy osobom, które lubią rywalizację, ponieważ na przebycie trasy uczestnicy mają określony czas. Osoby biorące udział w rajdzie mogą wykazać się dużą wiedzą oraz sprawnością fizyczną. Na trasie będą przyznawane punkty za wykonanie poszczególnych zadań, co będzie kryterium przy wyborze zwycięzcy. Aby wygrać cenne nagrody, należy wziąć udział w rajdzie w wyznaczonych godzinach, ale pamiętajcie, nie należy się ścigać.
Wcześniej podobne rajdy odbyły się m.in. na Mokotowie, Ursynowie czy Saskiej Kępie. Czy braliście w nich udział?