Trwa ładowanie...

Rośnie liczba bezrobotnych w Warszawie

Najwięcej niepracujących ukończyło studia wyższe

Rośnie liczba bezrobotnych w Warszawie
d3h0bo3
d3h0bo3

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w ciągu ostatnich 12 miesięcy znacznie wzrosła liczba bezrobotnych mieszkańców Warszawy. W lutym było ich prawie 54 tysiące (4,8 procent), co oznacza wzrost w stosunku do stycznia o 0,2 procent. W lutym 2012 roku stopa bezrobocia była sporo niższa i wynosiła 3,9 proc.

Mimo, że i tak jesteśmy miastem o najniższej liczbie bezrobotnych, to sytuacja staje się niepokojąca. Na spotkanie w Urzędzie Pracy trzeba długo czekać, a ofert jest niewiele (obecnie na stronie UP w Warszawie znajduje się zaledwie 301 ofert), najczęściej nie są one atrakcyjne finansowo. - Urząd Pracy zaproponował mi pracę w charakterze operatora wózka widłowego za 1500 zł miesięcznie brutto. Jak to możliwe, że tak marną pensję dostaje wykwalifikowany pracownik? - zastanawia się 35-letni bezrobotny spod Warszawy, Janek.

W 2012 roku największą grupę bezrobotnych stanowiły osoby w wieku 25-34 lata - było ich aż 29 procent, na drugim miejscu znalazły się osoby w przedziale wiekowym 35-44 lata (22 proc). Okazuje się również, że wyższe wykształcenie nie daje gwarancji znalezienia pracy. Okzuje się bowiem, że najwięcej bezrobotnych to właśnie osoby po studiach (25,5 procent).

d3h0bo3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h0bo3
Więcej tematów