Trwa ładowanie...

Reprywatyzacja w Warszawie. Jakub R. usłyszał nowe zarzuty

Główny podejrzany w śledztwie dotyczącym reprywatyzacji z kolejnymi zarzutami. Były urzędnik stołecznego ratusza miał przekroczyć uprawnienia i nie dopełnić obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - brzmi komunikat CBA.

Reprywatyzacja w Warszawie. Jakub R. usłyszał nowe zarzutyŹródło: East News, fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER
dwhw2rm
dwhw2rm

Jakub R. miał przekroczyć uprawnienia przy ustanawianiu użytkowania wieczystego dwóch stołecznych nieruchomości - informuje RMF24. Chodzi o adresy Mokotowska 40 i Emilii Plater 15 w Warszawie.

"Ustalenia śledczych wskazują na to, że mężczyzna nie zapewnił właściwej realizacji zadań podległych mu komórek, w których prowadzone były postępowania reprywatyzacyjne. W wyniku czego doszło do nieuzasadnionego ustanowienia prawa użytkowania wieczystego" - czytamy w uzasadnieniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Te celowe zaniedbania naraziły miasto na szkodę majątkową w wysokości ponad 13 mln złotych.

Podejrzany usłyszał dwa nowe zarzuty w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu. Obejmują one lata 2011-2014. W tym okresie Jakub R. pełnił funkcję wiceszefa Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy. Ciążą już na nim zarzuty przyjęcia 30 mln zł łapówki za pomoc przy reprywatyzacji działki na Placu Defilad obok Pałacu Kultury.

dwhw2rm

Urzędnik przebywał w areszcie od lutego 2017 roku. W styczniu tego roku wyszedł na wolność dzięki wpłaceniu kaucji w formie hipoteki na nieruchomości.

Funkcjonariusze CBA prowadzą obecnie pod nadzorem prokuratury około 70 śledztw dotyczących przestępstw związanych z reprywatyzacją w Warszawie. Dotyczą one około 200 warszawskich nieruchomości. Wartość szkód z tego tytułu została oszacowana na ponad 3 mld zł. W związku z prowadzonymi postępowaniami zarzuty usłyszało około 40 osób.

Źródło: RMF24; cba.gov.pl

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Policja pod domem Kaczyńskiego. „Megalomania”

dwhw2rm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwhw2rm
Więcej tematów