Trwa ładowanie...

Ratusz stawia na sport. Boiska, baseny i korty tenisowe do modernizacji

Całość ma być gotowa najpóźniej za trzy lata

Ratusz stawia na sport. Boiska, baseny i korty tenisowe do modernizacji
d1d3gb8
d1d3gb8

Ponad 130 mln złotych przeznaczy stołeczny ratusz na rewitalizację siedmiu ośrodków sportowych. Dzięki temu powstaną zupełnie nowe boiska, a modernizacji zostaną poddane baseny, tor łyżwiarski, a nawet jedyny w Warszawie stok narciarski.

Prace obejmą ośrodki w różnych dzielnicach stolicy . Są one ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców, dlatego efekty modernizacji będzie mógł zobaczyć każdy.

Jak tłumaczą władze miasta wiele ośrodków jest zaniedbanych, dlatego inwestycje w stołeczny sport są konieczne. – Choć ośrodki, które planujemy zmodernizować, są cały czas eksploatowane, to niewątpliwie wymagają uwagi i znacznych nakładów finansowych. W tych obiektach, w większości pochodzących z lat 60. i 70. ubiegłego wieku, drzemie niewykorzystany potencjał, który teraz chcemy wskrzesić - twierdzi Renata Kaznowska , wiceprezydent Warszawy.

Ponad 40 mln na Namysłowską

Najwięcej środków zostanie przeznaczonych na kompleksową przebudowę ośrodka "Namysłowska" na Pradze Północ. Ratusz zaplanował na to zadanie aż 40 mln złotych. Powstanie tam m.in. kompleks basenów zewnętrznych z atrakcjami wodnymi oraz placem zabaw oraz kanałem wodnym. Zbudowane zostanie także zadaszone lodowisko/rolkowisko, ścianka wspinaczkowa, strefa parkour, boiska sportowe (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka plażowa, badminton) oraz mini golf.

d1d3gb8

Na terenie ośrodka wyznaczona zostanie ścieżka do nordic walkingu, a także ścieżka zdrowia wraz z elementami wyposażenia. Całość zostanie ogrodzona i oświetlona, a nowe ciągi piesze oraz pieszo-jezdne zostaną wkomponowane w zieleń i istniejący drzewostan.

Dużo środków finansowych trafi też na "Tor Stegny". Prawie 20 mln zostanie przeznaczonych na modernizację oraz zadaszenie toru i lodowiska. Miasto nie otrzymało jednak na to zadanie dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, dlatego prace mogą się opóźnić.

Stok na Szczęśliwicach z nową matą

Ponad 15 mln pochłonie przebudowa jedynego w Warszawie całorocznego stoku narciarskiego na Szczęśliwicach. W ramach prac obecna mata igielitowa zostanie zastąpiona matą nowej generacji. - Nowa nawierzchnia cechować się będzie lepszym poślizgiem oraz wyższym stopniem bezpieczeństwa użytkowników w razie upadku na stoku. Wymieniona mata będzie się charakteryzowała warunkami bardziej zbliżonymi do naturalnych - zapowiadają władze miasta.

Dodatkowo wybudowany zostanie wyciąg chodnikowy dla początkujących narciarzy. Instalacja przenośnika wzdłuż istniejącego stoku zjazdowego umożliwi transport adeptów narciarstwa na pierwszy poziom stoku.

d1d3gb8

Inflancka z nowoczesnym basenem

Dobre wiadomości mamy także dla osób korzystających z basenu na Inflanckiej. Wymieniona zostanie tam powłoka pneumatyczna nad basenem. Dzięki zmianie membranowej hali na nowoczesną o dużej wytrzymałości możliwy będzie również montaż nowoczesnej , sterowanej automatycznie, wentylacji z odzyskiem ciepła. Przebudowane zostaną również wejścia i wyjścia z pływalni, które będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wymienione zostaną też wyeksploatowane elementy ceramiczne, brodziki oraz jacuzzi. Inwestycja obejmie również stację uzdatniania wody oraz budynek sauny.

Całość gotowa najpóźniej za trzy lata

Ponadto modernizacji zostaną poddane: ośrodek "Hutnik" przy Marymonckiej, ośrodek "Moczydło" na Górczewskiej oraz Park Kultury w Powsinie. W tym ostatnim w ciągu tego roku hala tenisowa nad dwoma kortami uzyska nową powłokę. Dodatkowo położona zostanie nowa nawierzchnia kortów ze sztucznej trawy, a także wymienione zostanie oświetlenie i system ogrzewania.

d1d3gb8

Prace we wszystkich wymienionych miejscach mają zostać przeprowadzone w latach 2017-2019. To oznacza, że najpóźniej za trzy lata warszawiacy będą mogli się cieszyć z wielu nowoczesnych i zmodernizowanych boisk, kortów tenisowych, czy basenów.

Ratusz chwali się, że przez ostatnie 10 lat w stolicy powstało wiele nowych obiektów sportowych. Łącznie na inwestycje w sport i rekreację Warszawa wydała przez ten okres ponad 850 mln złotych.

Źródło: UM Warszawa

d1d3gb8

Autor: Mateusz Ostrzyżek/Wawalove.pl

d1d3gb8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d3gb8
Więcej tematów