Trwa ładowanie...

Pusty tramwaj za prawie milion złotych miesięcznie

Miesięczny koszt linii tramwajowej nr 2 z Bielan na Białołękę to ok. 918 tysięcy zł

Pusty tramwaj za prawie milion złotych miesięcznie
d1w9139
d1w9139

O "ogryzku" tramwajowym, czyli tramwaju prawie na Tarchomin od początku było głośno - czytamy na stronie "Rynku Kolejowego" .

Rozważano, czy warto uruchamiać linię przez most Północny w szczątkowej formie - po białołęckiej stronie udało się bowiem wybudować jedynie dwa pierwsze przystanki. Pozostałe odcinki trasy, prowadzące przez osiedla Tarchomina nie mają nawet decyzji środowiskowej.

Sprawą linii tramwajowej nr 2 zajął się jeden z warszawskich radnych. Wystosował on oficjalne zapytanie do Prezydent Warszawy o to, ile kosztuje miesięcznie funkcjonowanie linii, i jakie jest jej zapełnienie.

- Miesięczny koszt linii tramwajowej nr 2 z Bielan na Białołękę wynosi około 918 tys. zł. ZTM w pierwszym kwartale 2013 r. przeprowadził 17 kontroli kursowania tej linii. Napełnienie tramwaju kształtuje się na poziomie do 16 proc - poinformował wiceprezydent Jacek Wojciechowicz w odpowiedzi na interpelację Jarosława Krajewskiego.

d1w9139

Czy w takim razie linia nr 2 nie powinna zostać zawieszona, skoro nawet w tygodniu porusza się nią niewielu warszawiaków?

d1w9139
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w9139
Więcej tematów