Trwa ładowanie...

Przypominamy: jutro startują Wianki nad Wisłą!

Jest kilka punktów programu, których nie można przegapić

Przypominamy: jutro startują Wianki nad Wisłą!
d1eepz0
d1eepz0

Największe plenerowe wydarzenie w Warszawie – Wianki nad Wisłą rozpoczną się na Podzamczu 20 czerwca o godz. 14.00 i potrwają do północy. W ciągu dnia trwać będzie Piknik Świętojański, a wieczorem – koncerty rozgrzeją publiczność zgromadzoną pod główną sceną. Jak wśród dziesiątek atrakcji wybrać te najważniejsze? Prezentujemy wydarzenia, których nie można przegapić.

Po pierwsze: PRZEPŁYŃ WISŁĘ Z FLISAKAMI
Flisacka osada zwana bindugą stanie na prawym brzegu Wisły. A w niej: dawne warsztaty rzemieślników, występy zespołów ludowych oraz szansa odkrycia smaków i tradycji Urzecza. Na głodnych czekają dymiące żeliwne kociołki z zupą oraz ogniska, przy których można będzie upiec kiełbasę. Łurzycanki z Koła Gospodyń Wiejskich Wsi Nadwiślańskich przygotują regionalne potrawy: sytochę - z tartych ziemniaków, która szybko zaspokaja głód, barszcz chrzanowo - buraczany, pierogi. Na tradycyjnych flisackich łodziach można będzie przedostać się na drugi brzeg Wisły, a także spróbować swoich sił w zawodach wioślarskich.

Po drugie: PUSZCZAJ I PODZIWIAJ LATAWCE
Podczas wielkiej parady w powietrze wzbije się nawet pół tysiąca latawców. Niebo zapełni się rozmaitymi kształtami. Będą latające delfiny, ośmiornice, skalary, koniki morskie, kaczki, żółwie. Wcześniej wszyscy chętni będą mogli doskonalić technikę puszczania latawców pod okiem zawodowców. Z myślą o amatorach przygotowano dwieście tradycyjnych jednolinkowców w kształcie rombu. Zaplanowano konkurs latawców sterowanych, w których system linek umożliwia lepszą kontrolę lotu. Ich obsługa wymaga nieco wprawy, a do zawodów najlepiej zgłosić się w duetach. Niespodzianką powietrzną będzie także pokaz lotniczy Orlików.

d1eepz0

Po trzecie: DAJ SIĘ PONIEŚĆ PRZEBOJOM
Wieczorem na scenie głównej zagrają: legenda brytyjskiej muzyki The Charlatans, Maciej Maleńczuk i Psychodancing,
GrubSon oraz duet Rebeka. Wydarzeniem będzie koncert „Dekady Estrady. Miks polskiego beatu na 60-lecie” przygotowany z okazji jubileuszu Stołecznej Estrady. Zaśpiewają: Urszula Dudziak, Halina Frąckowiak i Ania Rusowicz, a towarzyszyć będą im didżeje z Soul Service oraz Break Da Funk. Po raz pierwszy podczas Wianków nad Wisłą muzyka zabrzmi także w ciągu dnia na scenie retro. Tam rządzić będą warszawskie klimaty: Kapela Praska i Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego.

Po czwarte: ZOSTAŃ ŚWIETLIKIEM XXI WIEKU
Bezpłatna aplikacja na smartfony to absolutna nowość tegorocznych Wianków nad Wisłą. Pełni rolę praktycznego
przewodnika po programie, pozwala wybrać najciekawsze z wiankowych atrakcji. Przede wszystkim jednak pozwoli zgromadzonym na Podzamczu stworzyć spektakularne widowisko wykorzystujące światło, dźwięk i nowoczesną technologię. O wyznaczonej godzinie telefony z pobraną i uruchomioną aplikacją rozświetlą się w rytm muzyki. Podzamcze stanie się areną wielkiej świętojańskiej iluminacji. O północy dopełni ją spektakularny pokaz sztucznych ogni.

Aplikację można ściągnąć ze strony internetowej: http://www.wawawianki.pl/sciagnij-aplikacje.html

Po piąte: SPRÓBUJ LEGENDARNYCH KUPAŁEK
Wianki nad Wisłą doczekały się „dania firmowego”. Wszystkich, którzy zgłodnieją gospodynie z Samsieczna zaproszą do wspólnego tworzenia kupałek. To ciastka, których receptura utrzymywana jest w tajemnicy i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Serwuje się je w porze letniej jako szybki i pyszny sposób ugoszczenia gości. Do przygotowania potrzebne są: tłuszcz roślinny, twaróg, mąka, cukier, jajka, ocet, sól oraz odrobina krajeńskiej magii. Dotąd ten świętojański przysmak znany był wąskiej grupie mieszkańców Samsieczna. Teraz ma szansę podbić Warszawę.

d1eepz0

- Tegoroczne Wianki nad Wisłą to będzie eksplozja atrakcji – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, organizatora wydarzenia. – Chcemy działać na wszystkie zmysły: będzie można podziwiać, słuchać i smakować. Zmiksujemy tradycję i nowoczesność. Przygotowaliśmy atrakcje w stylu retro, ale także angażujące publiczność wydarzenia wykorzystujące najnowsze technologie. Zapraszamy na Wianki nad Wisłą po raz 20, ale nie oglądamy się w przeszłość, nieustannie szukamy nowych inspirujących pomysłów. Dzięki temu na Podzamczu wspólnie z nami co roku bawi się ponad 100 tys. osób - dodaje.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej: http://www.estrada.com.pl/32_program

d1eepz0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eepz0
Więcej tematów