Trwa ładowanie...

Przychodnia dla bezdomnych potrzebuje wsparcia

Teatr Kamienica zaprasza na koncert charytatywny na rzecz jedynej takiej placówki w naszym mieście

Przychodnia dla bezdomnych potrzebuje wsparcia
d244m5l
d244m5l

Stowarzyszenie "Lekarze Nadziei" jest polską organizacją pozarządową, która od 1991 roku świadczy pomoc medyczną ludziom w potrzebie, w Polsce i poza Jej granicami. Stowarzyszenie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Od 21 lat leczy chore bezdomne osoby w naszym mieście. Ma zarejestrowanych ponad 13 tys. pacjentów, a w ramach wolontariatu pracuje w niej ponad 20 lekarzy wielu specjalności. "Lekarze Nadziei" zapraszają na koncert charytatywny każdego, kto chciałby wesprzeć inicjatywę.

Wielu z nas kieruje się stereotypem, który mówi, że bezdomny człowiek z pewnością jest alkoholikiem, który mieszka na dworcu, śmierdzi i prawdopodobnie "sam sobie zasłużył na taki los". Prawda jednak jest taka, że każdy z nas może stać się bezdomnym w wyniku niespodziewanych zdarzeń losowych. Ilu ludzi tyle historii­. Niektórzy wybrali taki sposób na życie, inni znaleźli się na ulicy z dnia na dzień. Niejeden z tych ludzi, teraz zepchnięty na margines społeczny, miał kiedyś dom, pracę i rodzinę, lecz z jakiegoś powodu stracił wszystko. Czasami okazuje się, że trafiający do "Lekarzy Nadziei" ludzie byli kiedyś dyrektorami dużych firm, wykładowcami, nauczycielami, socjologami, lekarzami, poetami, aktorami.

d244m5l

"Lekarze Nadziei" prowadzą przychodnię, w której bezpłatnie leczą się bezdomni. Jest to miejsce ważne dla wszystkich mieszkańców stolicy - bezdomni często chorują na gruźlicę stając się zagrożeniem dla innych warszawiaków. Zdrowi bezdomni, to miejsca publiczne bez gruźlicy!

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na diagnostykę gruźlicy i innych chorób dolnych dróg oddechowych, leczenie chorych (przychodnia jest jedynym miejscem w Warszawie, gdzie bezdomni mogą otrzymać nie tylko diagnozę i wskazówki postępowania, ale także leki), opatrunki (wielu bezdomnych zgłasza się do przychodni na zmianę opatrunków ran) oraz utrzymanie przychodni.

Koncert odbędzie się 14 kwietnia (wtorek) 2015 roku w warszawskim teatrze Kamienica. Wystąpią artyści Teatru Muzycznego ROMA, Teatru KAMIENICA i inni. Podczas koncertu zostanie przeprowadzona aukcja.

Więcej na temat wydarzenia znajdziecie TUTAJ .

d244m5l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d244m5l
Więcej tematów