Trwa ładowanie...

Przed Sejmem znów pojawiły się barierki. "Chyba władza nie spodziewa się entuzjazmu po prezentacji ustaw"

Prawda jest jednak zupełnie inna.

Przed Sejmem znów pojawiły się barierki. "Chyba władza nie spodziewa się entuzjazmu po prezentacji ustaw"
dxq6dfa
dxq6dfa

Znów pojawiły się barierki na Wiejskiej. Zauważył to poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk, publikując na Twitterze zdjęcie. Na reakcję Sejmu nie trzeba było długo czekać.

"Uwaga! Sejm znowu otoczony barierkami. Chyba władza nie spodziewa się entuzjazmu społeczeństwa po prezentacji ustaw" - czytamy na Twitterze. Warto przypomnieć, że w poniedziałek 25 września zostaną zaprezentowane przygotowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę projekty ustaw wprowadzające reformy w Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa.* *

Uwaga! Sejm znowu otoczony barierkami. Chyba władza nie spodziewa się entuzjazmu społeczeństwa po prezentacji ustaw

— Cezary Tomczyk (@CTomczyk)

Na post Tomczyka odpowiedział Andrzej Grzegrzółka z Centrum Informacyjnego Sejmu. Poinformował go, że barierki zostały ustawione z powodu niedzielnego Strajku Kobiet. "Bez napinki" - zażartował Grzegrzółka.

dxq6dfa

P.pośle, dodatkowe zabezpieczenie z powodu dzisiejszej demonstracji. Jak się skończy-zostanie zabrane.Bez napinki;)

— Andrzej Grzegrzółka (@AndrGrzegrzolka)

Przed Sejmem odbył się Strajk Kobiet w obronie praw reprodukcyjnych i dostępu do legalnej i bezpiecznej aborcji. Wśród obecnych są m.in. Maja Ostaszewska, Olga Tokarczyk czy Natalia Przybysz. Strajk odbywa się pod hasłem "Wolne Polki - Wolna Polska". Na miejscu była nasza reporterka.

Już wkrótce policyjne barierki przed Sejmem nie będą potrzebne. Jak ustaliła Wirtualna Polska, jeszcze w tym roku na Wiejskiej może stanąć płot, który odgrodzi parlament od obywateli. Kancelaria Sejmu wystąpiła już o pozwolenie na budowę do stołecznego konserwatora zabytków, który dopuszcza postawienie ogrodzenia.

dxq6dfa

Ogrodzenie ma stanąć od strony ulicy Wiejskiej oraz Górnośląskiej. W budżecie Kancelaria Sejmu zarezerwowała na ten cel 610 tys. zł. Według wstępnych założeń płot ma mieć wysokość 2,25 m i być wykonany ze stalowych prętów.

dxq6dfa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxq6dfa
Więcej tematów