Trwa ładowanie...

Prawa Osób LGBT - debata w Sejmie RP

Każdy może wziąć udział w spotkaniu - obowiązują zapisy

Prawa Osób LGBT - debata w Sejmie RP
d1ve48s
d1ve48s

Zespół Parlamentarny Polska 2.0 wraz z Human Rights Week zapraszają na debatę „Prawa osób LGBT”, organizowanej przez SKN Spraw Zagranicznych SGH, poświęconej problematyce praw człowieka w Europie i na świecie.

Kiedy mowa jest o prawach człowieka zazwyczaj myślimy o nich w kontekście praw podstawowych, jak prawo do życia czy prawo do wolności sumienia. Prawem Człowieka jest również wolność od dyskryminacji na tle rasowym, etnicznym, narodowym, płciowym czy właśnie na podstawie orientacji seksualnej. Niestety nadal w wielu pastwach Europejskich osobą o orientacji nieheteroseksualnej odbiera się możliwość zawierania związku czy też adopcji i wychowywania dzieci.

- W debacie skupimy się jakie prawa i wolności powinny przysługiwać osobą LGBT . I oczywiście, czy w ogóle powinny takowe przysługiwać. Porozmawiamy również o sytuacji prawnej w Polsce i innych krajach Europejskich. Przedstawimy również przypadek Austrii która w tym roku umożliwiła osobą pozostającym w związku partnerskim adopcje dzieci. Naszym gościem będzie Pani Dorota Pudzianowska z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka - informują nas organizatorzy.

d1ve48s

Gdzie: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej sala nr 24 w budynku G

Kiedy: 18 marca (środa) 2015 r. w godzinach 18:00 – 20:00

Jak się zapisać?

Wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres twojsejm@gmail.com aby zostać dopisanym do listy.

d1ve48s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ve48s
Więcej tematów