Trwa ładowanie...

Poznaj Wisłę i jej mieszkańców (SPACER)

Spotkaj mewy, rybitwy i dzięcioły. Odwiedź kloszarda mieszkającego w szałasie na drzewie. Poszukaj domku bobra i śladów wydry na piasku

Poznaj Wisłę i jej mieszkańców (SPACER)
d2g3lo2
d2g3lo2

Poznaj Wisłę i jej mieszkańców! W najbliższą środę, 14 maja, odbędzie się wycieczka wzdłuż Wisły w Warszawie: z Saskiej Kępy na Pragę. * Spacer jest otwarty dla wszystkich i bezpłatny.* Poprowadzi go Przemysław Pasek z Fundacji Ja Wisła.

Podziwiać będziemy panoramę rzecznego miasta Warszawy z najlepszej strony w czasie tuż przed zachodem słońca - mówi Przemysław Pasek - Poznamy tajemnicze historie Saskiej Kępy, dawnej wyspy wiślanej zamieszkiwanej w XVII w. przez Holendrów. Zanurzymy się w łęgowym lesie. Odwiedzimy kloszarda mieszkającego w szałasie na drzewie. Dowiemy się, w jaki sposób Wisła jest uregulowana w Warszawie i czy grozi nam powódź.* Spotkamy mewy, rybitwy i dzięcioły czarne.* A przy odroinie szczęścia także ptaki wędrowne, które 12 maja obchodzą swoje doroczne święto.**

Wycieczka rozpocznie się w środę 14 maja o godzinie 18:00 pod pomnikiem Generała Zygmunta Berlinga, w okrążeniu ślimaków Trasy Łazienkowskiej i Wału Miedzeszyńskiego. Trasa spaceru liczy 6 km i prowadzi nadwiślańską ścieżką, trochę piaskiem, trochę po krzakach, należy mieć terenowe buty. Wycieczka zakończy się ok. godziny 20:00 pod mostem Gdańskim przy ZOO.

d2g3lo2

* Poszukamy domku bobra i śladów wydry na piasku.* Spojrzymy na Stare Miasto oczyma Mistrza Canaletta, przywołując przed oczyma duszy jego słynną panoramę Warszawy od strony Pragi. Sprawdzimy, ile jest w śródmieściu plaż w Warszawie i jak się do nich dostać promem. Na zakończenie możemy zapalić ognisko i upiec coś regenerującego. Chleb, ziemniaki i inne pyszności do opiekania oraz akcesoria do pieczenia należy zabrać ze sobą w plecaku - dodaje przewodnik.

d2g3lo2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g3lo2
Więcej tematów