Trwa ładowanie...

Powstaje makieta przedwojennego Śródmieścia (ZDJĘCIA)

Makieta zobrazuje fragment Śródmieścia z sierpnia 39 roku – miasta tuż przed całkowitym zniszczeniem

Powstaje makieta przedwojennego Śródmieścia (ZDJĘCIA)
d3znlpn
d3znlpn

Projekt obejmuje tereny od Ogrodu Saskiego z nieistniejącym już Pałacem Saskim, aż po Dworzec Główny. Pierwszy segment, przedstawiający Pałac Saski wraz z fragmentem ogrodu, plac Małachowskiego z budynkiem Zachęty i kościołem św. Trójcy można już oglądać w Sali Restauracyjnej Teatru Kamienica (a*l. Solidarności 93)*. Artyści pracują obecnie nad fragmentem między ulicami Królewską a Kredytową.

Pomysłodawcą tej makiety jest Emilian Kamiński - dyrektor Teatru Kamienica. Pragnie on, by Teatr Kamienica przywoływał ducha przedwojennej Warszawy. Jednym z działań, jakie w tym celu podejmuje, jest właśnie stworzenie makiety przedstawiającej fragment Śródmieścia z sierpnia 39 roku - miasta tuż przed całkowitym zniszczeniem.

Makietę buduje dwójka artystów-plastyków:

Bogna Romańska – z wykształcenia plasyk wystawiennik, renowator rzeźby i detalu architektonicznego, zajmuje się również ilustracją i książką artystyczną.

Michał Mroczka – absolwent malarstwa na wydziale artystycznym UMCS w Lublinie, założyciel galerii Kamienica Ludów w LublinieI współtwórca grupy artystycznej Niezależna Akademia Frenetyków.

d3znlpn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3znlpn
Więcej tematów