Trwa ładowanie...

Policja zatrzymała w stolicy najbardziej poszukiwanego hakera w Polsce!

CBŚP: "Udało nam się zapobiec kradzieży kolejnych 3,5 miliona złotych"

Policja zatrzymała w stolicy najbardziej poszukiwanego hakera w Polsce!
d3xk8j5
d3xk8j5

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w Warszawie najbardziej poszukiwanego polskiego hakera. Tomasz G., ps. Polsilver złamał system informatyczny Plus Banku i ujawnił w sieci najbardziej poufne dane kilkuset jego klientów. Ponadto, dzięki włamaniom na różne konta, ukradł w sumie ok. 4 mln zł.

- Jego zatrzymanie to efekt kilkumiesięcznej pracy. 31-letni Tomasz G. usłyszał już kilkanaście zarzutów dotyczących oszustwa komputerowego oraz prania pieniędzy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Częściowo przyznał się do winy - powiedziała w środę rzeczniczka CBŚP Katarzyna Balcer.

Jak dodała, śledztwo w tej sprawie - która jest rozwojowa - prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga. Jak wynika ze śledztwa, mężczyzna współpracował z innymi hakerami.

- Pokrzywdzonych zostało kilkadziesiąt osób prywatnych i podmiotów. Hakerzy doprowadzili do ponad czteromilionowych strat. Udało nam się zapobiec kradzieży kolejnych 3,5 miliona złotych - dodała Balcer.

d3xk8j5

Podczas przeszukań w warszawskim mieszkaniu Tomasza G. policjanci znaleźli i zabezpieczyli komputery, nośniki pamięci, telefony komórkowe oraz kilkadziesiąt kart SIM. "Zabezpieczyliśmy także część pieniędzy, które najprawdopodobniej pochodziły z przestępstw - dodała Balcer.

Policjanci nie chcą ujawniać szczegółów działania mężczyzny. Nieoficjalnie podkreślają jednak, że należy do czołówki hakerów działających w Polsce.

(PAP/WawaLove.pl)

d3xk8j5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xk8j5
Więcej tematów