Trwa ładowanie...

Podają się za energetyków i chcą wejść do mieszkania. Oszuści na Bemowie

Warto być ostrożnym i pamiętać, że prawdziwi pracownicy zawsze mają przy sobie aktualne identyfikatory

Podają się za energetyków i chcą wejść do mieszkania. Oszuści na Bemowie
d8i3m19
d8i3m19

W stolicy po raz kolejny zaczęli działać oszuści, którzy podają się za przedstawicieli firmy energetycznej. Pukają do mieszkań i chcą wejść do środka - informuje Radio Kolor.

Fałszywi energetycy mogą brzmieć przekonywująco. Mają przy sobie dokumenty, na których widnieje logo RWE, czyli poprzedniej nazwy Innogy. Przypomnijmy, że ta firma zmieniła swoją nazwę kilka miesięcy temu.

Oszuści, którzy podają się za przedstawicieli RWE, proszą o wypełnienie deklaracji, która rzekomo była wysłana z rachunkami za prąd , ale termin jej wypełnienia już minął. Chcą przy tym koniecznie wejść do mieszkania.

To, że dochodzi do takich sytuacji, potwierdzają przedstawiciele spółki Innogy. - Zanotowaliśmy zwiększoną liczbę zgłoszeń zaniepokojonych klientów, dotyczących wzmożonej aktywności osób podszywających się pod pracowników Innogy Polska na obszarze Woli i Bemowa. Absolutnie wszyscy nasi przedstawiciele mają przy sobie identyfikatory, które zawsze są w obowiązku pokazać klientom na ich życzenie – informuje Damian Piwowarczyk z firmy Innogy w rozmowie z Radiem Kolor.

Warto być uważnym i sprawdzić, czy osoba, która puka do drzwi faktycznie jest tym, za kogo się podaje. Innogy przypomina, że jej przedstawiciele rzadko odwiedzają klientów, a jeśli już to robią, to zawsze mają obowiązek się wylegitymować. Na wszelki wypadek można również zadzwonić do firmy i zapytać, czy wysyłali swoich pracowników w dane miejsce.

d8i3m19

Źródło: Radio Kolor/Wawalove

(Oprac: MO)

d8i3m19
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8i3m19
Więcej tematów