Trwa ładowanie...

Pod Warszawą stanie kolejny meczet? Wyjaśniamy

"Przecież to spłonie szybciej niż powstanie".

Pod Warszawą stanie kolejny meczet? Wyjaśniamy
d2v1o68
d2v1o68

Lokalna gazeta w Legionowie opublikowała we wtorek artykuł dotyczący nowej inwestycji, która ma powstać w mieście. Zdaniem autorki tekstu w Legionowie trwają prace związane z budową meczetu. Urzędnicy są innego zdania.

- Nie chcemy budować samego meczetu, a coś na kształt warszawskiego Centrum Kultury Islamu - mówił "Gazecie Powiatowej" imam Sami S.M. Arafa Kandil, który ma być odpowiedzialny za inwestycję. - Do naszej świątyni w Warszawie uczęszcza wielu mieszkańców powiatu, stąd też decyzja o budowie w Legionowie - dodaje. Zdaniem imama w powiecie legionowskim mieszka ok. 300 muzułmanów.

"Przecież to spłonie"

Po publikacji artykułu mieszkańcy Legionowa założyli na Facebooku fanpage "Nie dla budowy meczetu w Legionowie”, gdzie pojawiło się wiele negatywnych komentarzy dotyczących inwestycji. "Codziennie podrzucać do środka świńskie łby, albo podpalić" – komentuje pani Małgorzata. "Trzeba PROTESTOWAĆ! PIKIETY organizować! Legionowianie OBUDŹCIE SIĘ! ZORGANIZUJCIE, TERAZ!... ALBO PODSTĘPNA zaraza będzie się rozprzestrzeniać! – pisze mieszkaniec Legionowa. "Przecież to spłonie szybciej niż powstanie" – podsumowuje inny.

Co martwi mieszkańców?

Kłótnie mieszkańców przerwał komunikat Urzędu Miasta Legionowo zaprzeczający doniesieniom medialnym na temat budowy meczetu. "Do Starostwa Powiatowego w Legionowie nie wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę meczetu ani centrum kultury islamskiej. Plan miejscowy w okolicach ulicy Targowej przewiduje w większości zabudowę mieszkaniową, w związku z czym taki obiekt zgodnie z prawem nie mógłby tam powstać" – czytamy w oświadczeniu na stronie urzędu. Urzędnicy "ubolewają, że lokalne media nie zweryfikowały tych informacji przed publikacją".

Jednak mieszkańcy nie do końca wierzą urzędnikom. "Martwi nas jedynie, że nikt z Ratusza nie podpisał owego oświadczenia własnym nazwiskiem z Panią Rzecznik Tamarą Mytkowską na czele" - piszą na fanpage'u i dodają: "Dodatkowo urząd zapewnia nas o planach zagospodarowania na ul.Targowej, a reszta miasta wydaje nam się lekko pominięta”.

d2v1o68
d2v1o68
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v1o68
Więcej tematów