Trwa ładowanie...

Pociąg z placem zabaw! Do Krakowa i Zakopanego

Jadących pociągiem trasie Warszawa - Zakopane czeka miła niespodzianka!

Pociąg z placem zabaw! Do Krakowa i Zakopanego
d3lv751
d3lv751

Wkrótce ruszy na dobre sezon narciarski i warszawiaków ogarnie zimowe szleństwo. Wielu z nich ruszy oczywiście do Zakopanego. Niektórzy samochodem, jednak większość tych, którzy mają małe dzieci, wybiorą się do zimowej stolicy pociągiem. Tych zainteresuje pewnie ta oferta. W pociągu ekspresowym Ex Tatry na trasie Warszawa - Kraków pojawił się jakiś czas temu specjalny wagon z placem zabaw dla dzieci. PKP Intercity we współpracy z kanałem telewizyjnym Boomerang przygotowało bezprzedziałowy wagon klasy 2 ze specjalnie wydzieloną strefą do zabaw dla najmłodszych podróżników. W lecie jeździł nad Morze, w sezonie zimowym - do Zakopanego.

W tzw. Strefie Małego Podróżnika czeka sporo atrakcji – gry, bajki i specjalne menu Wars. Wagon zaprojektowano tak, aby grafiki umieszczone na ścianach stanowiły element gry polegającej na liczeniu i rozpoznawaniu kształtów oraz nazywaniu kolorów. Na podróżujące dzieci czekają też wyzwania takie jak: odnalezienie różnic na obrazkach umieszczonych na suficie oraz przeprowadzenie postaci przez rysunkowe labirynty, które znajdą się pod oknami strefy. Przestrzeń dla dzieci wyposażono w wygodne pufy, które mogą służyć za siedziska, ale również pełnić funkcję miękkich klocków oraz tablice do rysowania kredą. Aby umilić dzieciom czas podróży, w wagonie zamontowane zostały monitory, na których są wyświetlane seriale dla dzieci. Toalety wyposażono w przewijaki, a w korytarzu wydzielono przestrzeń na wózki dziecięce oraz dodatkowe miejsce na większe bagaże.

Ex Tatry ze Strefą Małego Podróżnika wyrusza ze stacji Warszawa Wschodnia o godzinie 7:41.

W planach mamy kolejne projekty tego typu i mam nadzieję, że już niedługo mali pasażerowie będą mogli bawić się w Strefie Małego Podróżnika na kolejnych relacjach – mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

d3lv751

To pierwszy tego typu projekt w Polsce i jeden z niewielu w całej Europie. Express Tatry wyrusza ze stacji Warszawa Centralna codziennie o godzinie 7:48, na dworcu Kraków Główny jest o 10.48 i dociera do Zakopanego tuż po 14.00. Bilety na przejazd dostępne są w trzydziestodniowej przedsprzedaży w kasach. Wagon oferuje 54 miejsca siedzące i jest objęty całkowitą rezerwacją miejsc.

Aby podróżować wagonem ze strefą dla dzieci, należy podczas zakupu biletu wskazać kasjerowi wagon dziecięcy. Przykładowo koszt biletu normalnego wraz miejscówką z Warszawy do Zakopanego wynosi 125,50 zł. Osoby, które w trakcie przejazdu Ex Tatry skorzystają z oferty Biletu Rodzinnego za bilet zapłacą około 88,00, natomiast bilet dla dziecka z ulgą ustawową 37% to koszt w wysokości około 84.00 zł. Oferta Biletu Rodzinnego pozwala na podróż małej grupy (od 2 do 5 osób), w której przynajmniej jedna z osób nie ukończyła 16 lat, ze zniżką przy zakupie biletu w wysokości 33%. Oferta obowiązuje w klasie 1 lub 2 pociągów TLK, Ex, EIC oraz EC. Dzieci podróżujące w ramach oferty rodzinnej mogą skorzystać z przysługujących im ulg ustawowych.
Szczegóły znajdziemy na STRONIE Intercity

d3lv751
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lv751
Więcej tematów