Trwa ładowanie...

Pobiegnie z Warszawy do Krakowa!

14 dni, 288 kilometrów i jedno wielkie marzenie - sfinansować studia

Pobiegnie z Warszawy do Krakowa!
d34200a
d34200a

Bartłomiej Walentyński przemierzy trasę między Warszawą a Krakowem. W ten sposób chce zebrać pieniądze na studia magisterskie w USA.Ale nie tylko: swoim biegiem chce też zwrócić uwagę na niełatwą sytuację studentów w Polsce.

Bartek skończył studia licencjackie w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Quantitative Methods in Economics and Information Systems (Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne). Studiuje także prawo na UW. W międzyczasie dostał się na wymarzone studia magisterskie na kierunku Master of Public Policy na Georgetown University w Waszyngtonie.

Niestety osobiście nie jestem w stanie pokryć czesnego na Georgetown University, a polskie fundusze wspierające studia w USA są niezwykle ograniczone. Dlatego też biegnąc mam nadzieję, że bieg pozwoli mi przyciągnąć sponsorów zainteresowanych ideą – napisał na swojej stronie.

d34200a

Studia na Georgetown trwają dwa lata, a czasne to 44 tys. dolarów za rok! Na początek Bartek potrzebuje wię cprzynajmniej 50 tys. zł. To wystarczy, żeby zacząć studia. Resztę chce zarobić na miejscu, W USA.

-Chcę też nagłośnić pewną sprawę. - powidział w rozmowie z nami. - Są kraje, które wspomagają swoich uczniów w studiowaniu na najlepszych uniwersytetach świata. Płacą stypendia, a w zamian absolwent takiego uniwersytetu przez kilka lat będzie pracuje na rzecz swoje ojczyzny. W Polsce czegoś takiego nie ma.

Mamy wielu zdolnych studentów, którzy świetnie odnaleźliby się na najlepszych uniwesytetach. Przeszkodą są pieniądze.

- Ponadto chciałbym promować wśród młodzieży zdrowy styl życia jak i przekonanie, że rozwój intelektualny i nauka jest rzeczą kluczową z perspektywy naszego Państwa - dodaje Bartek, który chce pokonać symboliczną trasę. - Warszawa i Kraków to od wieków dwa najważniejsze ośrodki akademickie w Polsce, dlatego też biegnąc po wiedzę chciałbym zmierzyć się właśnie z tą „akademicką” trasą – mówi.

Gdyby ktoś zechciał wesprzeć Bartka, może to zrobić przez jego stronę w portalu crowdfundingowym .

d34200a

Dzielny student wystartuje w czwartek, 19 września o godz. 12.00 sprzed bram Uniwersytetu Warszawskiego. Ok. godz. 12:30 powinien pojawić się przed Szkołą Główną Handlową w Warszawie.

Życzymy mu powodzenia!

d34200a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34200a
Więcej tematów