Trwa ładowanie...

Po naklejce do biletomatu

Od 9 maja naklejki można je zobaczyć na 259 warszawskich pojazdach komunikacji miejskiej. ZTM oznaczył specjalnymi piktogramami autobusy, tramwaje i pociągi, w których są biletomaty.

Po naklejce do biletomatu
d1gx305
d1gx305

Od wczoraj pojazdy komunikacji miejskiej wyposażone w biletomaty są oznaczone specjalnymi naklejkami. W autobusach i tramwajach, piktogramy umieszczono przy drugich drzwiach, a w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej przy drzwiach zlokalizowanych najbliżej biletomatów. DW ten sposób osoby czekające na przystanku, już w momencie wsiadania, będą wiedziały, czy w pojeździe znajduje się biletomat oraz którymi drzwiami wsiąść, aby wygodnie do niego dotrzeć.

Na naklejce został umieszczony napis BILETOMAT oraz symbole monet, którymi można płacić za bilety. Z myślą o cudzoziemcach, piktogram został przygotowany w wersji dwujęzycznej (polskiej i angielskiej).

Montaż biletomatów rozpoczął się w 2010 roku. Obecnie pasażerowie korzystają z 296 biletomatów, 148 w autobusach, 98 w tramwajach i 50 w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej. W biletomatach można kupić wszystkie rodzaje biletów kartonikowych. W lutym 2012 roku osoby korzystające z komunikacji miejskiej kupiły w biletomatach prawie 140 tysięcy biletów.

d1gx305
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gx305
Więcej tematów