Trwa ładowanie...

Po 30 latach wreszcie się doczekali. "Mieszkańcy Rembertowa dostaną tunel przy stacji PKP"

O tej decyzji poinformował dziś wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Po 30 latach wreszcie się doczekali. "Mieszkańcy Rembertowa dostaną tunel przy stacji PKP"
d3eajhz
d3eajhz

Historyczna chwila dla mieszkańców dzielnicy, przesądzająca o budowie tunelu w rejonie ulic Marsa oraz Chruściela "Montera", jest już faktem. W ten sposób znikną nie tylko wszechobecne korki przy przejeździe obok stacji PKP, ale poprawi się też bezpieczeństwo kierowców. Tunel zyska również Wesoła.

Wstępne decyzje w tej sprawie zapadły już pod koniec zeszłego roku, jednak potem powstały pewne problemy, związane z zapewnieniem finansowania dla inwestycji. Zarówno ratusz jak i PKP długo negocjowały, w sprawie stopnia zaangażowania obu stron w ten projekt. Dziś nadeszła pozytywna informacja, która przesądza już budowę obu tuneli.

- Otrzymaliśmy pismo od PLK PKP potwierdzające gotowość budowy tuneli w Rembertowie i Wesołej. Poleciłem przygotowanie projektu porozumienia jako wiążącego aktu prawnego w którym PKP i Miasto zobowiążą się do wspólnego finansowania po 50% tej inwestycji w latach 2017-2018 - poinformował na profilu społecznościowym wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Kolejarze są już w posiadaniu dużej części dokumentacji, w tym m.in. decyzji środowiskowych. Duża część formalnych przeszkód została zatem pokonana i realizacja projektu jest coraz bliższa. - Mówimy o całościowej kwocie około 100 mln zł. Potwierdzam, że przeznaczymy na budowę tuneli w Rembertowie i Wesołej połowę tej sumy - powiedział WawaLove.pl rzecznik prasowy ratusza Bartosz Milczarczyk.

d3eajhz

To ogromna ulga zwłaszcza dla mieszkańców Rembertowa, którzy od 30 lat walczyli o powstanie tunelu. Pisali niezliczoną ilość petycji i wniosków, organizowali również akcje informacyjne. Szlaban przy stacji kolejowej podnosi się tam kilkaset razy w ciągu dnia, a w godzinach szczytu oznacza to niemal paraliż komunikacyjny. Nowy przejazd pod stacją ma mieć około 400 metrów, co z pewnością oprócz poprawy przepustowości wpłynie także na bezpieczeństwo. W przypadku Wesołej tunel ma być 100-metrowy, a będzie zlokalizowany przy ulicy 1. Praskiego Pułku, również w pobliżu stacji PKP.

d3eajhz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eajhz
Więcej tematów