Trwa ładowanie...

Plac Bankowy dobrym miejscem na Sylwestra? Dane nie kłamią

Obliczyliśmy, ile osób zmieści się na stołecznym placu Bankowym podczas tegorocznej zabawy sylwestrowej. Wygląda na to, że władze miasta podjęły słuszną decyzję.

Plac Bankowy dobrym miejscem na Sylwestra? Dane nie kłamiąŹródło: Agencja Gazeta, fot: łukasz giza
d3v9kvh
d3v9kvh

Do tej pory miejskiego Sylwestra organizowano na placu Defilad, Konstytucji, Zamkowym, Piłsudskiego i na błoniach Stadionu Narodowego. W zeszłym roku witano Nowy Rok pod Pałacem Kultury i Nauki. Na zabawę przyszło 50 tys. osób.

W tym roku w Warszawie będzie się bawić od 50 do 100 tys. osób - tak wynika z obliczeń stołecznego ratusza. Czy wszyscy się "zmieszczą"?

Wystarczy porównać powierzchnię placu Bankowego i placu Konstytucji - nowa lokalizacja stanowczo wygrywa. Plac Bankowy ma powierzchnię ok. 3,3 hektara, a Konstytucji jest o jeden hektar mniejszy. Mimo tego dwa lata temu placu Konstytucji bawiło się ok. 100 tys. osób.

wawalove
Źródło: wawalove, fot: Wawalove
wawalove
Źródło: wawalove, fot: Wawalove

- Na placu Bankowym zmieści się kilkadziesiąt tysięcy osób. Podczas imprezy jest duży ruch, część osób wychodzi, część przychodzi później. Nie ma się o co martwić. Ludzie na pewno nie będą się bawić przy samej scenie, tłum się trochę rozciągnie np. w stronę al. Solidarności.

Zobacz wideo: Sylwester zbiera żniwo. Wiele z nich nigdy nie wróci domu

Jednak zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, "gdy impreza organizowana jest na otwartym terenie, który musi być wydzielony, do określenia liczby miejsc przyjmuje się przelicznik 0,5 m2 na osobę". Licząc w ten sposób, na 100 tysięcy osób potrzebna jest powierzchni a o powierzchni 50 tys. m2. W takim przypadku ani plac Bankowy, ani plac Konstytucji nie spełniają kryterium.

W tym roku stolica będzie gościć gwiazdy polskiej muzyki, takie jak Bajm, Kayah, Agnieszka Chylińska, Bracia, Ira, Blue Cafe, Kombii, Pectus, Ewelina Lisowska, Kasia Kowalska i Grzegorz Hyży. Wystąpi również jamajski artysta OMI, twórca hitu „Cheerleader”.

Początek imprezy o godz. 19.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: IPN stworzy szlak czerwonego terroru. "Będzie wiódł po miejscach kaźni i tajnych pochówków"

d3v9kvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v9kvh
Więcej tematów