Trwa ładowanie...

Papcio Chmiel i premiera nowe kolekcji "Tytusa, Romka i A'Tomka"!

Spotkanie w najbliższą sobotę

Papcio Chmiel i premiera nowe kolekcji "Tytusa, Romka i A'Tomka"!
d38hab2
d38hab2

W sobotę, 18 października 2014 r. warszawski salon Empik Junior (ul. Marszałkowska 104/122) będzie gościł idola kilku pokoleń i ojca polskiego komiksu - Henryka Chmielewskiego, znanego także jako Papcio Chmiel. Okazją do wyjątkowego spotkania jest premiera najnowszej kolekcji Empiku „Tytus, Romek i A’Tomek”, dla której inspiracją była kultowa seria komiksowa. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Najdłużej ukazująca się polska seria komiksowa zachwyca i cieszy kolejne pokolenia. Teraz jej uzupełnieniem będzie wyjątkowa kolekcja autorska „Tytus, Romek i A’Tomek”, która bazuje na kultowej serii komiksów autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego. W premierze kolekcji, na którą składają się m.in. kubki, bruliony i koszulki, weźmie udział sam autor, a całe wydarzenie wzbogaci obecność repliki wannolotu oraz pokaz fragmentów spektaklu „Tytus, Romek i A’Tomek, czyli jak zostać artystą” przygotowanego w warszawskim Teatrze Kamienica .

d38hab2

Seria „Tytus, Romek i A’Tomek wydawana jest od 1957 roku aż do dziś. Kolejne księgi (do tej pory ukazało się ich w sumie 31), opowiadają o przygodach dwóch harcerzy i przyjaciół – Romka i A’Tomka, a także towarzyszącej im człekokształtnej małpy – Tytusa de Zoo. Błyskotliwy i absurdalny humor oraz ogromna wartość edukacyjna przyczyniły się do tego, że komiks szybko zyskał wielu miłośników.

Kolekcja ukazuje się w ramach projektu Empiku STREFA SZTUKI. Partnerem uroczystej premiery oraz kolekcji jest Wydawnictwo Pruszyński Media.

d38hab2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38hab2
Więcej tematów