Trwa ładowanie...

Owsiak postawi pod PKiN dwa potężne namioty. "Bon Jovi tam grał"

"Myślimy o czymś "special", w stylu One Direction"

Owsiak postawi pod PKiN dwa potężne namioty. "Bon Jovi tam grał"
d6u2vbq
d6u2vbq

Potężne studio oraz dwa ogromne, jedyne w Polsce wielkie namioty - jeden mający 700, drugi - 500 metrów kwadratowych staną wkrótce pod Pałacem Kultury i Nauki. - Do tego dochodzi scena, ta, która stanie na mównicy Gomułki, i ona będzie grała do ludzi. W sumie powstanie całe miasteczko - zdradza szczegóły 25. Finału WOŚP Jerzy Owsiak w rozmowie z miesięcznikiem Press.

Jak już informowaliśmy , "Ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom" będzie celem przyszłorocznego, 25. już Finału. Odbędzie się on 15 stycznia (tym razem w trzecią niedzielę stycznia). Jak szacuje Fundacja, pieniądze do puszek będzie zbierać 120 tys. wolontariuszy na całym świecie.

Owsiak uchyla też rąbka tajemnicy co do gwiazd, jakie mają wystąpić w stolicy. - Nie, nawet gdyby Jagger czy Bono chcieli zagrać, to ich menedżmenty mają zbyt wysokie wymagania finansowe. Szkoda zawracania głowy. Myślimy o czymś special, w stylu One Direction, ale za wcześnie na szczegóły - mówi. I dodaje, że w namiotach, które staną pod PKiN, grał zespół Bon Jovi. Owsiak podkreśla też, że odbędzie się tradycyjny już bieg „Policz się z cukrzycą”, podczas Finału odpalone zostanie „Światełko do nieba”.

d6u2vbq

W sumie 720 milionów

W ostatnim Finale WOŚP zebrała ponad 72 mln 696 tys. 501 zł - to absolutny rekord. Fundacja z roku na rok zbiera większe sumy, tym razem jednak udało się zebrać prawie 20 mln zł więcej niż rok wcześniej (w 2015 r. było to ponad 53 mln zł). Temat 24. Finału WOŚP brzmiał: "Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów".

W ubiegłym roku na finałowym koncercie w Warszawie, organizowanym rokrocznie przed Pałacem Kultury i Nauki, zagrali m.in. Enej, Afromental, Ania Rusowicz i Urszula. O godz. 20.00 zarówno w stolicy, jak i w wielu miejscowościach w całej Polsce odbyły się pokazy sztucznych ogni - tzw. światełko do nieba.

Po raz pierwszy partnerem Finału nie będzie Telewizja Polska. W sumie w ciągu 24. Finałów WOŚP zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 720 mln zł.

Źródło: Press /WawaLove.pl

d6u2vbq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6u2vbq
Więcej tematów